{ }

NOVINKY

První Claas Axion 900 Terra Trac byl oceněn stříbrnou medailí Agritechnica

06. 09. 2017

První Claas Axion 900 Terra Trac byl oceněn stříbrnou medailí Agritechnica

Na každém veletrhu Agritechnica se udělují medaile za inovace, letos to nebude jinak. Hned pět jich získala společnost Claas. 4 stříbrné a jedna zlatá.

Zlatou medaili získal systém Cemos Auto, který automaticky optimalizuje do technických limitů buben mlátičky. Zdlouhavá nastavení nejsou zapotřebí. 

agritechnica-crop.png

Stříbrnou medaili získal koncept prvního polopásového traktoru Claas Axion 900 Terra Trac. Klíčovou inovací je integrace odpružené pásové jednotky Terra Trac, kterou známe ze sklízecích mlátiček. Samozřejmě byla uzpůsobena traktoru. Díky pásovým jednotkám disponuje traktor výhodami pásového traktoru z hlediska trakce a ochrany půdy a komfortními jízdními vlastnostmi běžného standardního traktoru. S traktorem lze jezdit až 40 km/h.

TIP: Xerion s rozmetadlem Bredal poprvé v ČR

Další stříbrnou medaili Claas obdržel za systém Cemos pro traktory. Systém je založen na dalších asistenčních systémech pro optimální přizpůsobení traktoru a jeho nářadí. 

Předposlední stříbrnou medaili získal za kamerový systém pro meziřádkové kultivátory, který analyzuje strukturu okopanin na základě jejich barvy.

Poslední stříbrnou medaili Claas získal za systém Large Vehicle Alert System, který varuje účastníky silničního provozu před pohybem zemědělských strojů. Řidiči osobních a nákladních automobilů mohou být aktivně informováni o poloze a stavu zemědělských strojů.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Claas

Novinky (výpis všech)