{ }

NOVINKY

Nový BiG M 450 automaticky reguluje boční posuv při zatáčení

12. 09. 2017

Nový BiG M 450 automaticky reguluje boční posuv při zatáčení

Před dvaceti lety byl na veletrhu Agritechnica představen samojízdný žací stroj řady BiG M. Na letošním veletrhu se představí nová verze.

Big M nyní pohání motor Liebherr o objemu 12 litrů. Poskytne výkon až 449 koní a plní nejnovější emisní normu. Zvláštností tohoto motoru je vysoký interval údržby na úrovni 1500 hodin. Olej je nutné měnit pouze jednou ročně. Kryty stroje byly navrženy tak, aby poskytovaly dobrý přístup k motoru. Stroj je vybaven novou řídicí jednotkou, která automaticky nastavuje ECO a M mód. Řídicí jednotka umožní pracovat efektivně i při sklizni méně výnosných plodin. Maximální rychlost na silnici činí 40 km/h.

agritechnica-crop.jpg

Žací jednotky

Nové žací jednotky Big M 450 mají o 20 % lepší průchodnost materiálu. Sekačky jsou poháněny spojovací hřídelí, aby se dosáhlo lepšího toku materiálu. Rovněž jsou žací jednotky vybaveny systémem EASYCUT, který reaguje na překážky/cizí předměty a zajistí vyklopení sekačky směrem vzhůru, aby nedošlo k jejich poškození. Novinkou je jednoduché nastavení přítlaku rovnou z kabiny stroje. Volitelně lze žací jednotky vybavit bočním posuvem, který funguje automaticky v závislosti na úhlu natočení volantu. Podvozek stroje lze zvednout o 15 cm, aby při tvorbě vysokých řádků nebyla hmota unášena pryč.

TIP: První Claas Axion 900 Terra Trac byl oceněn stříbrnou medailí Agritechnica

Vpředu lze stroj obut do pneumatik o rozměru 800/65 R32 a vzadu 600/65 R28.

Kabina byla převzata z řezaček řady Big X. Nalezneme tam tedy terminál A 10, který sleduje ty nejdůležitější funkce a nastavení. Za příplatek je k dispozici LED osvětlení, zpětná kamera či komfortní sedačka. Vstup do stroje je po pravé straně, kde nalezneme i řadu úložných prostor.

Krone představilo řezačku s unikátní výškově nastavitelnou kabinou

Na Agritechnice se ukáže i unikátní systém regulace výšky kabiny u řezaček Big X. Více informací


Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Krone

Novinky (výpis všech)