{ }

NOVINKY

AGCO v Americe představilo novou řadu Challenger MT700

23. 07. 2017

AGCO v Americe představilo novou řadu Challenger MT700

Společnost AGCO tento týden představila v Americe své nejnovější traktory značky Challenger. Novinkou je Challenger řada MT700, která zahrnuje tři modely s výkonem od 380 do 431 koní (MT738 380hp/384hp, MT740 405hp/411hp, MT743 (431hp/438hp).

Modely MT700 jsou vybaveny špičkovým třístupňovým systémem zavěšení, který zajišťuje hladší jízdu jak v terénu, tak na štěrkovitých cestách. AGCO ujišťuje, že zákazníci si všimnou významného rozdílu v jízdním komfortu, který nenajdou v žádném jiném traktoru.

Modely MT700 jsou poháněny sedmiválcovým 9,8litrovým vznětovým motorem, který je navržen tak, aby pracoval při nižších otáčkách, aby byl zajištěn optimální točivý moment a zároveň se snížila spotřeba paliva a opotřebení motoru. Traktory lze uhánět rychlostí 25 km/h. Hydraulický systém je navržen tak, aby pracoval při otáčkách motoru od 1 200 do 1 600 ot./min, aby se zajistil optimální točivý moment a účinnost paliva. Tato nižší rychlost motoru také poskytuje operátorovi tišší pracovní prostředí.

Chladicí systém v modelu MT700 byl také přepracován. Namísto vertikálního stojícího systému je systém nakloněn nahoru a dozadu tak, aby nasál co nejčistší vzduch pro chlazení. Ventilátory jsou také poháněny hydraulickými motory a již nejsou vázány přímo na motor. 

Traktory jsou vybaveny i výkonným LED osvětlením, které lze tlumit, aby nedocházelo k oslňování dalších případných strojů na poli. LED osvětlení v pohodě posvítí i na konec 24řádkového secího stroje. Okolo kabiny je nově k dispozici plošina, která usnadní čištění skla v případě, kdy traktor není vybaven ostřikovačem. K dispozici je i kompletní balíček navigačních systémů. 

Nové traktory se představí na americké výstavě Farm Progress Show a výroba začne v prvním čtvrtletí roku 2018. 

Na to, jak se AGCO rozhodne prezentovat nové traktory u nás v Evropě, si musíme počkat na letošní Agritechniku do Hannoveru. 


Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Jim Dickrell

Novinky (výpis všech)