{ }

NOVINKY

Siloking na Agritechnice představí svůj největší krmný vůz. Výkon dodá tam, kde je potřeba

07. 08. 2017

Siloking na Agritechnice představí svůj největší krmný vůz. Výkon dodá tam, kde je potřeba

Na světovém veletrhu Agritechnica 2017 představí společnost Siloking svůj největší samojízdný krmný vůz SelfLine 4.0 System 1000+. Se svým objemem 29 m3 nebo 32 m3 je určen pro hospodářství sčítající 1000 a více kusů dobytka. Stroj má podle výrobce okamžitě přesvědčit díky nové a výkonné technologii motoru od společnosti Volvo, třem míchačkám a třínápravovému podvozku.

Hnací jednotkou je šestiválcový motor Volvo o výkonu 286 koní a s objemem válců 7,7 litrů. Čtyři výkonné hydrostaty od společnosti Bosch Rexroth přenesou obrovský výkon motoru speciálně na hlavní části stroje, a to frézovací hlavu, či na míchání. Dále se mají výrazně uspořit náklady na provozu, protože interval údržby byl zvýšen na 1 000 provozních hodin. 

Jemná vysoce výkonná frézovací hlava umožňuje extrahovat velké množství krmení z výšky až 5,5 m. Tři turbodmychadla míchají krmivo rychle a pravidelně, aby vznikl homogenní směsný poměr. Vysoce účinná technologie vyprazdňování zajišťuje vypouštění krmiva do 90 sekund.

Samojízdný model XXL je standardně vybaven třínápravovým podvozkem s pneumatickým zavěšením. Tři nápravy snižují zatížení podvozku, pneumatik a příjezdových cest a díky aktivnímu řízení předních a zadních náprav nabízejí minimální poloměr otáčení 8,1 m. Verze 40 km/h je standardní a umožňuje rychlou jízdu na silnici mezi farmami - dokonce i když je plně naložená.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Siloking

Novinky (výpis všech)