Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Agromex přebral výhradní zastoupení značky Weidemann

Zveřejněno: 10. 8. 2017

d prvního července letošního roku se stává firma Agromex výhradním zástupcem značky Weidemann pro Českou republiku. Díky sortimentu tohoto prestižního výrobce dokážeme nabídnout technicky vyspělou manipulační techniku zastupující kloubové kolové nakladače různých výkonových kategorií a rovněž velmi široké portfolio teleskopických nakladačů.

Weidemann

Kompletní pokrytí území ČR

Manipulační technika Weidemann se tak po stránce prodeje, servisu a dodávek náhradních dílů stane nedílnou součástí programu všech poboček firmy Agromex. Kromě vlastních středisek nabídneme kompletní portfolio značky ve spolupráci s vybranými smluvními obchodními partnery. Tím dochází k výraznému rozšířené prodejní a servisní sítě tohoto předního německého výrobce manipulační techniky pokrývající celé území České republiky.

Bohatá historie

Firma Weidemann se poprvé objevila na trhu v roce 1960, kdy jí založili bratři Oswald a Reihhold Weidemannovi v hesenském Flechtdorfu. Od samého počátku byla firma považována za velmi inovativního dodavatele zemědělské techniky a nářadí. Důležitým historickým mezníkem je rok 1972, kdy je uvedena na trh výrobní řada kompaktních nakladačů Hoftrac. Postupně docházelo k rozšiřování výrobního programu o nové modely, přičemž v roce 1974 započala výroba nakladačů s kloubovým řízením.

Stále žádanější technika

Díky rostoucímu zájmu o inovativní techniku firma v roce 1978 staví nový výrobní závod. Roku 1984 uvádí firma na trh modelovou řadu 900, která představuje po dlouhých 13 let doslova bestseller na trhu kompaktní manipulační techniky a v roce 1992 nabízí značka první model se zasklenou komfortní kabinou. Díky rostoucí popularitě značky přistupuje výrobce koncem devadesátých let k výraznému navýšení výrobní kapacity s tím, že od roku 2007 probíhá výroba ve zcela novém závodě Korbach v Hesensku.

Ucelená nabídka modelů

Současné portfolio zahrnuje komplexní program manipulační techniky v oblasti kompaktních kloubových nakladačů, kloubových nakladačů s teleskopickým ramenem a různých typů manipulátorů. Výrobní program kloubových modelů je rozdělen do 8 modelových řad (řada 11 až řada 50) a nabídku dále rozšiřují 4 základní typy manipulátorů. Svým programem pokrývá Weidemann portfolio od základních nakladačů jednoduché konstrukce až po technicky vyspělé modely vynikající řadou inovativních prvků a to včetně plně elektrických modelů.

Technika nejen pro zemědělství

Firma Agromex tak rozšiřuje stávající nabídku žádaných značek Fendt, Fella, Challenger o kompletní program značky Weidemann, který se uplatňuje v zemědělství, komunální sféře, lesním hospodářství a dalších odvětvích. Součástí nabídky je rovněž velmi široké spektrum originálního nářadí a příslušenství vyvíjeného na míru všem typům nakladačů Weidemann.Návštěva závodu v KorbachuObchodní zástupci společnosti Agromex se měli možnost  v červenci na několik dní jet podívat do výrobního závodu právě v Korbachu. Zde probíhá montáž nakladačů z dovážený komponentů z ostatních států. Nalezneme zde i mimo jiné kvalitní lakovnu. Nakladače se vyrábí v několika barevných provedeních a označení podle toho, kam směřují - jestli do stavebnictví nebo zemědělství. 

Autor: Agromex
Foto: Agromex

Tématické tagy

Nové

Pohodlný, robustní a jednoduchý, vylepšený Dammann poprvé v ČR

Zveřejněno 13.7. Dammann pro letošní rok přichystal pro své výměnné systémy Trac inovaci v podobě nové kabiny. Kromě svých předností a široké výbavy tak nabídne ještě větší komfort obsluhy. Jeden z prvních kusů již dorazil do České republiky a zájemci si jej mohou… jít na článek

„Rychlost přibližování dříví je největším plusem,“ říká majitel stroje Equus

Zveřejněno 19.7. Přibližování dříví, zejména celých délek, se uplatňuje při těžbě dřeva. K tomuto účelu se využívá speciální technika, mezi kterou řadíme lesnické traktory tzv. skiddery. Na jeden takový stroj jsem se zajel podívat do lesa u obce Nevid na Plzeňsku. jít na článek

Claas představil nové kloubové nakladače Torion Sinus se zadní řízenou nápravou

Zveřejněno 19.7. Po roce uvedení na trh nové řady nakladačů Torion přichází Claas s rozšířením o nové modely Torion Sinus. Nové modely jsou také vyrobeny společností Liebherr a přinášejí lepší jízdní vlastnosti. jít na článek