Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Argo Tractors prozradil plány do budoucna. Do pěti let chce nejen výkonnější traktory a nové převodovky

Zveřejněno: 30. 12. 2018

Italská společnost Argo Tractors, které patří značky traktorů Landini, McCormick a Valapanda, zveřejnila plány do budoucna. Do pěti let chce například zdvojnásobit obrat a také zvýšit mezinárodní přítomnost na dalších trzích. Nově se mají též licenčně vyrábět traktory indickou společností Indiase International Tractors Limited (ITL).

Italské společnosti Argo Tractors patří značky traktorů Landini, McCormick a Valapanda

Italská společnost Argo Tractors vyrobila v roce 2017 více než 22 000 traktorů a dosáhla obratu 500 milionů Eur, což není vůbec špatné, když si uvědomíme, že za obratem stojí jen traktory a Argo Tractors je stále malou rodinnou společností. Argo Tractors chce do pěti let tento obrat zdvojnásobit na 1 miliardu Eur.

V letošním roce se na trhu objevilo více nejistot a Brexit je stále nevyřešen, ale máme plán na rozvoj našeho podnikání.
řekl ředitel Simeone Morra

Simeone Morra zároveň zdůraznil, že jsou odborníkem na výrobu traktorů a svým prodejcům chtějí v budoucnu nabídnout širokou škálu produktů.

Argo Tractors chce rozšířit mezinárodní přítomnost a soustředit se na trhy s potenciálním růstem, jako je Rusko a Čína. S tím souvisí i nedávné podepsání partnerství s indickým výrobcem traktorů ITL, který vyrábí traktory pod značkami Solis a Sonalika. ITL vytvoří šest modelů traktorů o výkonu od 33 do 66 kW (45 až 90 koní) pod licencí od Landini a McCormick. Traktory, které vyrábí ITL, jsou určeny výhradně pro země, kde se nestanovují emisní normy Stage. To zahrnuje především země v Jižní Americe, Africe a Asii. ITL je šestým největším výrobcem traktorů na světě, pokud jde o čísla. V uplynulém roce prodal indický výrobce 100 000 traktorů. ITL má více než 2 000 prodejců a 6 000 zaměstnanců. Vedle továrny v indickém Hoshiarpuru má ITL výrobní závody v Brazílii, Turecku a Alžírsku.

Dalším významným trhem pro Argo Tractors je Jižní Afrika. Využít chce pobočku v Johannesburgu jako odrazový můstek pro rozvoj dalších afrických trhů. Společnost v současné době každoročně investuje 5,5 % obratu do výzkumu a vývoje. Další prioritou je nabídnout širší sortiment jak výkonných traktorů, tak těch méně výkonných. Nyní se vyvíjí nejdůležitější model, a to X7. Údajně je ve vývoji nová převodovka CVT vlastní výroby pro traktory o výkonu 190 až 240 koní. U traktorů Landini (u sadových a speciálních modelů) chce společnost použít novou převodovku CVT. Dále je v plánu v příštích 3 až 5 letech přicházet s novými produkty a není žádným tajemstvím, že je potřeba výkonnějších traktorů, takže by měl na trh přijít výkonnější model X8. Očekává se též ještě většího propojení značek McCormick a Landini. Některé z novinek se patrně představí příští rok na veletrhu SIMA či Agritechnica.

Společnost Argo Tractors nejen investuje do nových produktů, ale také do své prodejní sítě. V roce 2017 společnost otevřela nové španělské distribuční pobočky a školicí středisko na podporu dealerů a koncových uživatelů traktorů Landini a McCormick.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Argo Tractors

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek