Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Jak se daří prodejům traktorů v Americe

Zveřejněno: 2. 7. 2019

V průběhu května zaznamenaly prodeje nových traktorů v USA minimální růst ve většině kategorií. Prodeje v Kanadě klesly téměř ve všech kategorií.

V USA se obvykle velké kloubové traktory značí 4WD.

Celkové prodeje traktorů 2WD v USA vzrostly o 1,6 % (ve srovnání s květnem 2018). Kategorie traktorů s výkonem pod 40 koní zaznamenala malý nárůst o 0,7 %. Kategorie 40 až 100 koní zaznamenala růst o 2,9 %. Kategorie 100 koní a více zaznamenala nárůst o 8,6 %.

Stejně tak celkový prodej traktorů 4WD vzrostl o 1,6 % (ve srovnání s květnem 2018). Prodeje meziročně (ve srovnání se stejným obdobím roku 2018) vzrostly o 6,3 %.

V USA se obvykle velké kloubové traktory značí 4WD.

Celkový prodej nových traktorů zaznamenal minimální nárůst o 1,6 %. Prodeje nových sklízecích mlátiček klesly o 13 %.

Zatímco v USA došlo k mírnému nárůstu v mnoha kategoriích zemědělské techniky, v Kanadě došlo k výraznému poklesu. V Kanadě zažila růst pouze kategorie traktorů 2WD o výkonu 40 a 100 koní.

Volný obchod je rozhodující pro udržení americké ekonomiky a silného průmyslu. 30 % vyrobených strojů v Americe je každý rok určeno na vývoz.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Case IH

Tématické tagy

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek