Dnes je 18.8. – svátek slaví Helena

Obří půdní válce jsou již v prodeji. Jsou lehčí, než se čekalo

Zveřejněno: 4. 1. 2018

Před dvěma lety dánská společnost Dal-Bo představila prototyp půdních válců MegaRoll o pracovní šířce 24,3 metrů. Nyní je stroj připraven k uvedení na trh.

Dal-Bo válce

MegaRoll byl již k vidění minulý rok na veletrhu Agritechnica 2017, kde zabíral značnou část výstavní plochy. Po letech testování a několika úprav je válce dokončeny v mírně jednodušší verzi, než se původně plánovalo. Prototyp byl značně těžký a překračoval zákonem stanovené limity na nápravy, a to hned v několika místech. Bylo nutné, aby prototyp "zhubl".

Nyní stroj váží 21 tun a je vše v souladu s požadavky zákazníků a předpisy. Pracovní výkonnost se bude pohybovat okolo 20 až 25 hektarů za hodinu. Dal-Bo MegaRoll je k dispozici v několika šířkách, má však 9 sekcí. Stroj je osazen kruhy typu Snowflake, které vynalezl a patentoval samotný výrobce Dal-Bo. Aby byl MegaRoll lehčí, než prototyp, bylo potřeba válce Snowflake vyrobit z tvárných odlitků.

MegaRoll je postaven na silném tandemovém podvozku se čtyřmi pneumatikami o rozměru 600/50-22,5, což zajišťuje bezpečnou přepravu těžkého stroje. Během přepravy je MegaRoll kompaktní. Přepravní šířka je tři metry, přepravní výška je čtyři metry a trvá čtyři minuty, než se rozloží z přepravy do pracovní pozice. MegaRoll je plně hydraulický stroj, takže ovládání je řízeno ze sedadla řidiče.

MegaRoll je samozřejmě určen pro velké farmy ve východní Evropě, ale již přinesl velmi pozitivní odezvu ve Velké Británii, Německu a ve Francii.

MegaRoll je vhodný pro traktory o výkonu od 275 koňských sil. Do kopcovitých oblastí je vyžadován daleko výkonnější a těžší trakční prostředek.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Dal-Bo

Tématické tagy

Nové

Na Agronomic Design 2018 zazněly reálné zkušenosti se sklízecími mlátičkami Axial-Flow

Zveřejněno 16.8. V rámci akce Agronomic Design 2018, pod režií společnosti AGRI CS a.s., došlo na dvou stanovištích k prezentaci předností a technických řešení sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow a obilných lišt. jít na článek

Kvalita sklizně a míra ztrát u axiální sklízecí mlátičky Case IH

Zveřejněno 15.8. Letošní ročník Agronomic Design 2018, jehož pořadatelem byla společnost AGRI CS a.s., se uskutečnil u obce Lány ve Středočeském kraji. Na programu bylo řešení ztrát a čistoty zrna u sklízecích mlátiček, představení pásových lišt MacDon a technologie… jít na článek

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek