SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Rolls-Royce má za sebou úspěšný rok. Vývoj míří směrem k elektromotorům a hybridům

Zveřejněno: 12. 3. 2019

Výrobce pohonných jednotek Rolls-Royce Power Systems zažil v roce 2018 prodejní růst.

Motor MTU.

Prodej lodních pohonů vzrostl o 12 % a průmyslových pohonů dokonce o 40 %. Pouze divize Powergen byla mírně slabší - 5 %. Poprvé v historii bylo vyrobeno více motorů pro výrobu elektřiny než mámořních pohonů.

Společnost hodlá tento ekonomický úspěch využít k prosazení své nové strategie „PS 2030“ - od výrobce motorů k poskytovateli integrovaných řešení.

Rok 2018 je důkazem, že jsme se vydali správnou cestou elektrifikace, plynových motorů a digitalizace a přidali do našeho portfolia nové technologie.
Andreas Schell, generální ředitel Rolls-Royce Power Systems

Začínají se i budovat společné podniky s partnery z Číny a Indie pro výrobu motorů a dieselových generátorů. V plánu je také rozvoj nových trhů.

Společnost Rolls-Royce Power Systems také získala strategický podíl v berlínské firmě Qinous, která se specializuje na řešení pro skladování a řízení energie.

Motory Rolls-Royce, respektive MTU, pohání celou řadu zemědělských strojů různých značek.

Autor: Milan Jedlička
Foto: MTU

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek