Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 27.3. – svátek slaví Dita

Rolls-Royce má za sebou úspěšný rok. Vývoj míří směrem k elektromotorům a hybridům

Zveřejněno: 12. 3. 2019

Výrobce pohonných jednotek Rolls-Royce Power Systems zažil v roce 2018 prodejní růst.

Motor MTU.

Prodej lodních pohonů vzrostl o 12 % a průmyslových pohonů dokonce o 40 %. Pouze divize Powergen byla mírně slabší - 5 %. Poprvé v historii bylo vyrobeno více motorů pro výrobu elektřiny než mámořních pohonů.

Společnost hodlá tento ekonomický úspěch využít k prosazení své nové strategie „PS 2030“ - od výrobce motorů k poskytovateli integrovaných řešení.

Rok 2018 je důkazem, že jsme se vydali správnou cestou elektrifikace, plynových motorů a digitalizace a přidali do našeho portfolia nové technologie.
Andreas Schell, generální ředitel Rolls-Royce Power Systems

Začínají se i budovat společné podniky s partnery z Číny a Indie pro výrobu motorů a dieselových generátorů. V plánu je také rozvoj nových trhů.

Společnost Rolls-Royce Power Systems také získala strategický podíl v berlínské firmě Qinous, která se specializuje na řešení pro skladování a řízení energie.

Motory Rolls-Royce, respektive MTU, pohání celou řadu zemědělských strojů různých značek.

Autor: Milan Jedlička
Foto: MTU

Tématické tagy

Nové

První plně automatický systém ostření nožů byl vylepšen

Zveřejněno 25.3. Claas pro rok 2019 představil inovovaný systém pro ostření nožů s názvem AQUA NON STOP COMFORT, který disponuje vnitřním LED osvětlením a oplachovací komorou. Systém zajistí ostření nožů, které se používají v lisech a víceúčelových návěsech. jít na článek

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno 24.3. Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech… jít na článek

Sběrací ústrojí Kemper bude pasovat na řezačky Jaguar

Zveřejněno 22.3. Německý výrobce sklizňových adaptérů Kemper na veletrhu SIMA v Paříži představil prototyp sběracího ústrojí, které je určeno pro samojízdné řezačky Jaguar od výrobce Claas. jít na článek