Dnes je 18.6. – svátek slaví Milan

Automatické zakrývání jámy. Už žádná dřina a pneumatiky

Zveřejněno: 13. 6. 2018

Zakrývání plné jámy siláže není zrovna oblíbená činnost. Tato práce už nemusí být špinavá, nepohodlná a obtížná, díky novému systému od holandské firmy Agridek. Agridek nabízí řešení v podobě speciální těžké plachty a portálového automatického systému, jenž se postará o zakrývání nebo odkrývání silážní jámy.

Zakrývání jámy už nemusí být namáhavé.

Plachta je vyrobena z velmi tlusté a opakovaně použitelné PVC tkaniny. Plachta obsahuje válečky, které lze naplnit vodou, jenž slouží jako závaží. Pro zakrytí plochy 200 m2 je potřeba 500 litrů vody.

Plachta je navíc plně vodotěsná a vzduchotěsná i ve větrných podmínkách. K zakrývání nemusíte používat pneumatiky či naplněné pytle.

Portálový systém Agridek umožňuje do několika sekund zakrýt či odkrýt jámu. Systém pracuje zcela automaticky bez zásahu člověka. Pohon portálového systému může být zajištěn jak za pomocí vlastního hydraulického systému, tak od hydraulického systému traktoru. Systém je k mání s pevnými či otočnými koly, přičemž druhá jmenovaná varianta umožňuje použití systému u více druhů silážních jam.

V Holandsku takových systémů je již přes 100 v provozu, ten největší je 36 metrů dlouhý, 24 metrů široký a 4 metry vysoký. Cena celého systému se pohybuje v rozmezí od 24 000 až po 240 000 eur, záleží na velikosti.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Agridek

Tématické tagy

Nové

Tažený postřikovač Jumbo. Novinka českého výrobce se zabydlela na Vysočině

Zveřejněno 12.6. Zajeli jsme se podívat do obce Nížkov ležící v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Tam sídlí Zemědělské družstvo Nížkov, které bylo založeno v roce 1993. V zemědělském družstvu provozují rostlinnou a živočišnou výrobu. Letos došlo k obměně… jít na článek

Land Rover nečekaně ukázal prototyp pracovního vozidla. Jako základ posloužilo luxusní SUV

Zveřejněno 17.6. Land Rover představil tzv. Rediscovery během slavné akce Legends event in Bicester. Pracovní vozidlo má stejné rozměry, jako automobil Discovery. Jako první o tom informoval server fginsight.com jít na článek

Řepkový olej jako palivo pro traktory v dlouhodobém testu obstál, zaskočilo to i kritiky

Zveřejněno 17.6. Řepkový olej se osvědčil jako palivo pro dieselové motory v traktorech. Je to zřejmé z desetiletého výzkumu na devíti traktorech v Bavorsku, informuje Top Agrar. jít na článek