Na první pohled robustní a výkonný, ale uvnitř překvapivě inteligentní a efektivní. Nové traktory CASE IH Magnum pro rok 2025 posouvají hranice efektivity v zemědělství. Využívají plně potenciál digitální doby a současně poskytují spolehlivost, kterou od této legendární řady očekáváme.
Tři modely s výkonem až 435 koní
Srdcem nových modelů je šestiválcový motor FPT o objemu 8,7 litru splňující emisní normu Stage V. Jednotlivé modely výrobce naladil na 390 koní (Magnum 355), 417 koní (Magnum 385) respektive 435 koní (Magnum 405). Tyto hodnoty zajišťují dostatek výkonu i pro nejnáročnější úkoly, ať už na poli nebo při transportu.
Převodovky na míru a komfortní manévrování
Zákazníci si mohou vybrat mezi plně řazenou 21F/5R PowerDrive powershift převodovkou nebo plynulou CVXDrive převodovkou. Vylepšení zahrnují například funkci „brzda-spojka“, která při sešlápnutí brzd automaticky vyřadí převodovku a je ideální pro přesné zastavení při práci s nářadím. Možnost přepínání mezi polním a silničním režimem jedním tlačítkem zároveň usnadní přechod ze silnice na pole a zpět. Obsluha má též k dispozici tři nastavení decelerace při brždění a nové prvky pro přizpůsobení agresivity řazení.
Výrobce zapracoval i na hydraulice, která nově využívá nové elektrohydraulické ventily s horizontálním uložením pro vyšší spolehlivost a výkon. Díky asistovaným rychlospojkám a barevně značeným krytkám je jednodušší připojení hadic. Case zapracoval i na přípojné brzdě, která díky dvojitému vedení zvyšuje komfort a bezpečnost při brzdění přívěsů. Vylepšení se dočkal i přední závěs a to v podobě zvýšení průtoku až na 120 l/min.
Nové Magnumy přichází s technologiemi, které usnadňují práci a zvyšují efektivitu:
- Nabídka zahrnuje tři úrovně technologických balíčků, ze kterých si může zákazník vybrat dle potřeb.
- AccuSync umožňuje propojit více strojů na poli a sdílet důležitá agronomická data v reálném čase.
- Displej Pro 1200 – jasný, dvouobrazovkový systém s možností vzdálené diagnostiky i podpory.
- Služba „Connectivity Included“ – doživotní konektivita bez jakýchkoliv předplatných!
- Nová platforma FieldOps – komplexní nástroj pro řízení a vyhodnocování práce i zemědělských dat v reálném čase.
Premiéra už brzy
Nová řada CASE IH Magnum je příkladem propojení síly, moderní techniky a intuitivního ovládání. Traktory jsou připraveny na budoucnost digitálního zemědělství – a to bez složitostí či dodatečných nákladů. Evropská premiéra traktorů CASE IH Magnum v době publikování tohoto příspěvku právě probíhá na akci Demoagro ve španělském Valladolidu, konkrétně ve dnech 20.–22. května 2025.