Dnes je 28.5. – svátek slaví Vilém

Další přírůstek do rodiny kombinací

Zveřejněno: 8. 9. 2017

Žací kombinace NOVACAT A10 z domu Pöttinger má další přírůstek – menšího bratra NOVACAT A9, který dosahuje v závislosti na čelně neseném stroji pracovního záběru 8,92 m nebo 9,18 m.

Pöttinger

Žací kombinace NOVACAT A10 z domu Pöttinger má další přírůstek – menšího bratra NOVACAT A9, který dosahuje v závislosti na čelně neseném stroji pracovního záběru 8,92 m nebo 9,18 m.

NOVACAT A9 je možné agregovat s čelním žacím strojem (závěs pro 3,0 m nebo 3,5 m). Boční překrytí žacích jednotek s čelním strojem se záběrem 3,0 m je 52 cm a u záběru 3,5 m je překrytí 60 cm. Kombinace je charakteristická mj. stabilním středovým rámem, pohonem Y DRIVE s integrovanou pojistkou proti přetížení a jedinečnou nájezdovou pojistkou NONSTOP LIFT s třírozměrným výkyvem každé žací jednotky.

NOVACAT A9 je dostupná v provedení bez zařízení pro úpravu pokosu, s mačkacími válci (RCB) nebo s prstovým lamačem (ED). Rychlá (de)montáž zařízení jedním pracovníkem bez nutnosti použití nářadí! Všechna provedení jsou vybavená hydraulickým nastavením odlehčení žacích jednotek.

Y DRIVE – pohon pro nejtěžší podmínky

Speciální vstupní převodovka Y DRIVE s čelním ozubeným soukolím a protilehlým převodem umožňuje využití delších kloubových hřídelů – menší úhel pro prodlouženou životnost a tichý chod. Integrovaná jistící spojka pro spolehlivost a funkčnost jištění v každé poloze hřídele pohonu. Dvojitý kloubový hřídel mezi úhlovou převodovkou a žacím strojem zabezpečuje dokonalý přenos kroutícího momentu bez rázů a pnutí. Výsledkem je klidný chod umožňující vyšší spolehlivost a výkonnost i prodloužení životnosti pohonu při nasazení v těžkých podmínkách a častém otáčení na úvratích.

NONSTOP LIFT – hydraulická nájezdová pojistka pro dokonalou ochranu

Hydraulická nájezdová pojistka NONSTOP LIFT s třírozměrným výkyvem jednotlivých žacích jednotek. Při najetí na překážku se žací jednotka samostatně vychýlí pomocí kulového kloubu a tříbodového mechanismu. Následně dojde k automatickému vrácení jednotky do původní pracovní polohy. Unikátní mechanismus ochrany žacího stroje pro práci bez nutnosti zastavení. Snadno nastavitelný jistící tlak je zobrazený na manometru.

Tisíckrát prověřená žací lišta NOVACAT

Srdcem nové generace žacích kombinací je osvědčená žací lišta. Tradičními vlastnostmi žacích strojů od společnosti Pöttinger jsou prvotřídní kvalita řezu, lehkost a stabilita. Konstrukční detaily (plochý tvar lišty, velký přesah nožů, vyměnitelné protiostří, ozubená kola se třemi zuby v záběru, rychloupínání nožů, …) významně přispívají ke kvalitě sklízeného krmiva. Diskové žací lišty jsou vyráběny v mateřském závodu v Grieskirchenu.

Kompaktní při dopravě, úspora při odstavení

S dopravní výškou 4,0 m, šířkou 2,95 m a světlostí 31 cm (18 cm s čelním strojem 3,5 m) je NOVACAT A9 kompaktní při transportu. Mechanická pojistka pro dopravu je hydraulicky ovládaná. Maximální komfort při ovládání bez použití lanka. Odstavné patky (základní  výbava) jsou součástí stroje a slouží pro úsporu místa při odstavení.

Snadná správa údržby prostřednictvím řídicího terminálu

Panel SELECT CONTROL (nutný dvoučinný hydraulický okruh) v základní výbavě - stabilní fóliový terminál s podsvíceným displejem a tlačítky pro snadnou ovladatelnost i při nočním nasazení. Předvolbové ovládání jednotlivých funkcí na panelu s následným spuštěním přes řídící jednotku traktoru. Zdlouhavé ovládání lanky je minulostí. SELECT CONTROL s diagnostickou funkcí a chybovým hlášením předchází nežádoucím prostojům.

Prvotřídní kvalita sečení, provozní spolehlivost, hospodárnost a dlouhá životnost jsou charakteristickými znaky žací kombinace NOVACAT A od firmy Pöttinger, světové jedničky v segmentu čelně nesených žacích strojů.

Autor: Pöttinger
Foto: Pöttinger

Tématické tagy

Nové

Díky laxnímu přístupu výrobce se tento traktor nedočkal velkého rozšíření, i když na to stále má

Zveřejněno 26.5. Traktor RT-M-160 je určen pro univerzální zemědělské nasazení, nářadí dokáže nést jak v předním, tak zadním závěsu. Vynikajícího uplatnění nalezne hlavně při přípravě půdy. I přes svoje velmi dobré vlastnosti se velkého rozšíření nedočkal, důvod je smutný. jít na článek

Fendt údajně pracuje na obří zakázce. Do jednoho podniku má dodat traktory s 10 tis. koňmi

Zveřejněno 26.5. Ukrajinský zemědělský koncern MHP (Myronivsky Hilboproduct) Agroholding, jeden z největších zemědělských podniků na Ukrajině, údajně převezme obří zakázku od společnosti Fendt, informuje agriland.ie jít na článek

Motorem roku se stává…

Zveřejněno 25.5. Odborný časopis Diesel každoročně oceňuje motory a ten nejlepší si odnese ocenění "Diesel roku". Komu patří letošní ocenění? jít na článek