Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Deutz-Fahr 5D Keyline, nová řada kompaktních traktorů pro ekonomickou práci

Zveřejněno: 2. 1. 2019

Kompaktní a všestranné provedení v oblasti nižšího výkonu představuje nová řada traktorů 5D Keyline, která doplňuje řadu 5D. Tato nová řada je určena pro menší farmy a podniky s částečným provozem.

Deutz-Fahr nabízí kompaktní a levný traktor pro nejrůznější využití.

Práce na farmě, lehká doprava a terénní provoz patří mezi hlavní využití traktorů nové řady 5D Keyline. Řada obsahuje čtyři modely o výkonu motoru od 65 hp/48 kW do 91 hp/71 kW. Příznivou spotřebu paliva a dostatečný výkon zajišťují známé tříválcové motory FARMotion se vstřikováním common rail, recirkulací výfukových plynů, mezichladičem, EGR DOC, kompaktním chladičem a viskózním ventilátorem.

Nové modely jsou vybaveny mechanickou reverzní převodovkou. K dispozici jsou dvě varianty převodovky: 15 + 15 nebo 30 + 15 rychlostních stupňů. Obě jsou k mání i jako verze ECO se sníženými otáčkami motoru, což znamená, že maximální rychlost 40 km/h je již dosažena rychlostí 1870 ot/min. To nejen šetří palivo, ale také snižuje hladinu hluku.

Pro maximální bezpečnost jsou všechny modely 5D Keyline vybaveny mokrou kotoučovou brzdou na přední nápravě. Přední náprava s úhlem natočení v 55 ° byla vyvinuta přímo společností Deutz-Fahr speciálně pro tuto třídu traktorů. Přípustné zatížení nápravy činí 2.300 kg. Pohon všech kol a 100% diferenciální zámky jsou elektrohydraulicky přepínatelné.

Zadní závěs může zvednout až 3.500 kg. K dispozici jsou tři konfigurace PTO: 540/540 ECO, 540/540 ECO/1000 nebo 540/540 ECO. Prostorná kabina, která je umístěna na silentblokách, nabízí snadno ovladatelné a barevně odlišené ovládací prvky. Jasně uspořádaný informační displej integrovaný do sloupku řízení, stejně jako různě nastavitelné odpružené sedadlo řidiče zajišťují maximální pohodlí při práci a jízdě. Zemědělci si mohou vybrat mezi třemi variantami střechy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz-Fahr

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek