SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Deutz-Fahr 5D Keyline, nová řada kompaktních traktorů pro ekonomickou práci

Zveřejněno: 2. 1. 2019

Kompaktní a všestranné provedení v oblasti nižšího výkonu představuje nová řada traktorů 5D Keyline, která doplňuje řadu 5D. Tato nová řada je určena pro menší farmy a podniky s částečným provozem.

Deutz-Fahr nabízí kompaktní a levný traktor pro nejrůznější využití.

Práce na farmě, lehká doprava a terénní provoz patří mezi hlavní využití traktorů nové řady 5D Keyline. Řada obsahuje čtyři modely o výkonu motoru od 65 hp/48 kW do 91 hp/71 kW. Příznivou spotřebu paliva a dostatečný výkon zajišťují známé tříválcové motory FARMotion se vstřikováním common rail, recirkulací výfukových plynů, mezichladičem, EGR DOC, kompaktním chladičem a viskózním ventilátorem.

Nové modely jsou vybaveny mechanickou reverzní převodovkou. K dispozici jsou dvě varianty převodovky: 15 + 15 nebo 30 + 15 rychlostních stupňů. Obě jsou k mání i jako verze ECO se sníženými otáčkami motoru, což znamená, že maximální rychlost 40 km/h je již dosažena rychlostí 1870 ot/min. To nejen šetří palivo, ale také snižuje hladinu hluku.

Pro maximální bezpečnost jsou všechny modely 5D Keyline vybaveny mokrou kotoučovou brzdou na přední nápravě. Přední náprava s úhlem natočení v 55 ° byla vyvinuta přímo společností Deutz-Fahr speciálně pro tuto třídu traktorů. Přípustné zatížení nápravy činí 2.300 kg. Pohon všech kol a 100% diferenciální zámky jsou elektrohydraulicky přepínatelné.

Zadní závěs může zvednout až 3.500 kg. K dispozici jsou tři konfigurace PTO: 540/540 ECO, 540/540 ECO/1000 nebo 540/540 ECO. Prostorná kabina, která je umístěna na silentblokách, nabízí snadno ovladatelné a barevně odlišené ovládací prvky. Jasně uspořádaný informační displej integrovaný do sloupku řízení, stejně jako různě nastavitelné odpružené sedadlo řidiče zajišťují maximální pohodlí při práci a jízdě. Zemědělci si mohou vybrat mezi třemi variantami střechy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz-Fahr

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek