Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Deutz-Fahr 5D Keyline, nová řada kompaktních traktorů pro ekonomickou práci

Zveřejněno: 2. 1. 2019

Kompaktní a všestranné provedení v oblasti nižšího výkonu představuje nová řada traktorů 5D Keyline, která doplňuje řadu 5D. Tato nová řada je určena pro menší farmy a podniky s částečným provozem.

Deutz-Fahr nabízí kompaktní a levný traktor pro nejrůznější využití.

Práce na farmě, lehká doprava a terénní provoz patří mezi hlavní využití traktorů nové řady 5D Keyline. Řada obsahuje čtyři modely o výkonu motoru od 65 hp/48 kW do 91 hp/71 kW. Příznivou spotřebu paliva a dostatečný výkon zajišťují známé tříválcové motory FARMotion se vstřikováním common rail, recirkulací výfukových plynů, mezichladičem, EGR DOC, kompaktním chladičem a viskózním ventilátorem.

Nové modely jsou vybaveny mechanickou reverzní převodovkou. K dispozici jsou dvě varianty převodovky: 15 + 15 nebo 30 + 15 rychlostních stupňů. Obě jsou k mání i jako verze ECO se sníženými otáčkami motoru, což znamená, že maximální rychlost 40 km/h je již dosažena rychlostí 1870 ot/min. To nejen šetří palivo, ale také snižuje hladinu hluku.

Pro maximální bezpečnost jsou všechny modely 5D Keyline vybaveny mokrou kotoučovou brzdou na přední nápravě. Přední náprava s úhlem natočení v 55 ° byla vyvinuta přímo společností Deutz-Fahr speciálně pro tuto třídu traktorů. Přípustné zatížení nápravy činí 2.300 kg. Pohon všech kol a 100% diferenciální zámky jsou elektrohydraulicky přepínatelné.

Zadní závěs může zvednout až 3.500 kg. K dispozici jsou tři konfigurace PTO: 540/540 ECO, 540/540 ECO/1000 nebo 540/540 ECO. Prostorná kabina, která je umístěna na silentblokách, nabízí snadno ovladatelné a barevně odlišené ovládací prvky. Jasně uspořádaný informační displej integrovaný do sloupku řízení, stejně jako různě nastavitelné odpružené sedadlo řidiče zajišťují maximální pohodlí při práci a jízdě. Zemědělci si mohou vybrat mezi třemi variantami střechy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz-Fahr

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek