Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Efektivní třídička v kompaktním balení se ukázala na Dnu komunální techniky

Zveřejněno: 12. 10. 2017

Dlouholetý specialista v oblasti trávníkářství, společnost EUROGREEN se sídlem v Jiřetíně pod Jedlovou uspořádala Den komunální techniky. Návštěvníci si mohli prohlédnout průřez sortimentem komunální techniky, kterou společnost EUROGREEN prodává. Na zvídavé dotazy návštěvníků odpovídali pověření zástupci společnosti. Společnost poskytuje poradenství, dodávku vysoce kvalitních produktů a rozsáhlé nabídky služeb pro společnosti spravující sportovní a veřejné travnaté plochy.

Zemmler

Technika pro komunál a hobby farmáře

Největší zastoupení ve vystavené technice měly tradiční japonské traktory Iseki. Prezentovaly se traktory o výkonu 15 až 100 koňských sil. Výkonem a velikostí vhodné pro soukromníky, ale také profesionály. Iseki se zabývá výrobou traktorových sekaček a kompaktních traktorů. Všechny modely vynikají svojí variabilitou a širokou možností konfigurace na míru (kabiny, závěsy, čelní nakladače, příslušenství, příplatková výbava), zkrátka vyhoví každým nárokům. Na výstavní ploše nechyběly ani kloubové nosiče nářadí či užitkové elektromobily pro přepravu nákladů a osob.

Třídit materiál může už každý

Zdaleka největším vystaveným strojem byl Zemmler MS 1600 z rodiny nejmenších mobilních třídičů od stejnojmenného německého výrobce, zabývající se výrobou pásových dopravníků, třídičů či dávkovacích násypek. Stroj se představil na akci v rámci Demo Tour, kterou společnost EUROGREEN pořádá.

Třídič Zemmler MS 1600 je schopný prosévat, třídit širokou škálu materiálů, jako je zemina, písky, štěrky, kompost, štěpka, stavební suť, recykláty apod. Svojí velikostí a váhou je vhodný pro menší a středně velké firmy, které doposud nemohly plně vytížit velké třídiče. S váhou do 3,5 tun je možné Zemmler MS 1600 přemísťovat za pomocí většího automobilu, jako je pick-up či dodávkové vozidlo. Tím se otevírá možnost u soukromníků či farmářů využívat výhody třídění například kompostů a statkových hnojiv a tak zvýšit jejich kvalitu oddělením nežádoucích příměsí, což v neposlední řadě ocení nejen farmář, ale i půda. Uplatnění nalezne u firem zabývající se transportem materiálu, měst a obcí, provozovatelů kompostáren, zpracovatelů zemědělských produktů nebo zpracovatelů dřevního odpadu.

Srdcem malý, ale výkonný

Zemmler MS 1600 provádí třídění materiálu za pomocí technologie dvojitého bubnu. V jednom pracovním cyklu lze třídit na tři frakce. To znamená, že vnitřní a vnější část bubnu je vybavena drátěnými síty, zabezpečující jednoduchou změnu velikosti frakce v závislosti na tříděném materiálu. Volit lze mezi těmito frakcemi: jemná (volitelná šířka ok 2 - 80 mm), střední (volitelná šířka ok 2 - 80 mm nebo standardní 75/80 x 170 mm) a hrubá (v závislosti na velikosti ok střední frakce nebo zpravidla větší než 170 mm).

Třídič se nezalekne ani velmi těžkých podmínek, jeho výkonnost je ale závislá na typu tříděného materiálu. Zpravidla se pohybuje okolo 30 m3/ h. Vytřídit lze i soudružné a vlhké materiály, protože buben intenzivně převaluje a narušuje tříděný materiál. Vnitřní buben je stabilní a proto chrání vnější síto před poškozením velkými kusy materiálu. Jelikož má třídič příznivé rozměry, přísun materiálu může provádět i ten nejmenší nakladač na trhu.

Zemmler MS 1600 je osazen vlastním pohonným ústrojím. Pohon je zajištěn benzínovým motorem a zajímavostí je, že k pohonu lze použít také elektřinu.

V nabídce společnosti Zemmler jsou i stacionární třídiče a třídiče o daleko větším výkonu. Jsou nabízeny různá provedení sít až do délky třídícího bubnu 6 metrů s kapacitou třídění až 150 m3/hod.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Milan Jedlička

Tématické tagy

Nové

Tažený postřikovač Jumbo. Novinka českého výrobce se zabydlela na Vysočině

Zveřejněno 12.6. Zajeli jsme se podívat do obce Nížkov ležící v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Tam sídlí Zemědělské družstvo Nížkov, které bylo založeno v roce 1993. V zemědělském družstvu provozují rostlinnou a živočišnou výrobu. Letos došlo k obměně… jít na článek

Jako v paneláku. Takto probíhá chov prasat na budoucí největší farmě v Číně!

Zveřejněno 18.6. Čínská společnost Guangxi Yangxiang Co Ltd momentálně staví komplex staveb pro chov prasat. Svojí konstrukcí mají budovy ale hodně daleko oproti těm, které známe. Je to budoucnost nebo šílenství? jít na článek

Ploeger testuje první pětikolové aplikátory. Vyplní mezeru po TerraGatorech

Zveřejněno 18.6. Nizozemská společnost Ploeger testuje své první pětikolové aplikační stroje, které rozšíří aktuální nabídku tříkolek. jít na článek