Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Grimme představuje nový dvouřádkový sklízeč kořenové zeleniny

Zveřejněno: 21. 12. 2018

Výrobce strojů Grimme představil na zákaznických dnech Grimme Technica nový dvouřádkový sklízeč brambor. Zvláštností nového sklízeče Evo 280 je přepravní šířka přesných 3 m. To znamená, že může jezdit po evropských silnicích bez nějakých omezení.

Evo 280 je velmi kompaktním sklízečem kořenové zeleniny.

Grimme reaguje na potřeby trhu – lepší výkonnost sklizně a ochrana půdy. Nový Grimme Evo 280 nahrazuje předchůdce SE 150-60. Ve srovnání s tímto sklízečem vzrostla kapacita zásobníku o třetinu na 8 tun. Výkon separátorů se rovněž zlepšil. Díky integrované portálové nápravě bylo dosaženo přepravní šířky 3 m. Nový design vychází od většího modelu Evo 290, který byl představen minulý rok na veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Sklízeč je možné na přání vybavit systémem TerraControl, který se postará o konstantní hloubku sklizně za všech podmínek. Evo 280 je dodáván se třemi čističi. První separátor je o 15 % širší, než u předchůdce, a druhý separátor o 78 %. To zajišťuje další významné zvýšení výkonu. Volitelný systém Speedtronic automaticky nastavuje různé procesy sklizně v závislosti na podmínkách, čímž se zvyšuje ochrana plodin a současně se zvyšuje plošný výkon a zamezuje se namáhání řidiče.

Evo 280 má zásobník o kapacitě 8 tun a patří tak k největším taženým bramborovým sklízečům na trhu. Kapacita zásobníku se zvýšila o 33 %. Jedná se o výkonný sklízeč, ale přesto s kompaktní konstrukcí. Teleskopická náprava o délce až 3,5 metru zajišťuje mimořádnou stabilitu sklízeče i v případě, že je zásobník plný. Volitelně dostupné radiální pneumatiky 850/50 R30.5 umožňují ochranu proti zhutnění půdy. Automatické vyrovnání je standardním vybavením.

Sklízeč se ovládá buď za pomocí ISOBUS a terminálem CCI 50 nebo novým terminálem CCI 1200 o rozměru 12,1 palců. Díky paměti MemoryControl lze oblíbené parametry uložit a pohodlně vyvolat. Připojení k zákaznickému portálu myGRIMME je možné za pomocí standardní telematické jednotky, takže uživatel může pohodlně vyvolat všechny parametry stroje z počítače, tabletu nebo mobilního telefonu.

Evo 280 je další vysoce výkonný dvouřádkový sklízeč, který doplňuje modely Evo 290, Evo 290 AirSep, SE 260, SV 260 a SE 150-60, které lze použít na sklizeň brambor, mrkve, cibule a jiných kořenových plodin.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grimme

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek