Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.4. – svátek slaví Alexandra

JCB představilo svůj super efektivní vodíkový motor pro zemědělskou techniku

Zveřejněno: 8. 3. 2023

Představení proběhlo na výstavě Conexpo 2023 v Las Vegas, která je součástí veletrhu International Fluid Power Exposition (IFPE). Zde byl představen zbrusu nový motor JCB s vodíkovým spalováním – tedy kompletní řešení motorů s nulovými emisemi, a to jak pro stavební i zemědělskou techniku.

Vodíkový motor JCB.

„Inženýrský tým JCB udělal v krátkém čase obrovský pokrok ve vývoji vodíkového motoru, který již pohání prototyp rypadlo-nakladače JCB a teleskopického manipulátoru. Jako první společnost vyrábějící stavební a zemědělské stroje, která vyvinula plně funkční spalovací motor poháněný vodíkem, jsem velmi rád, že nyní můžeme tuto technologii představit na mezinárodní scéně,“ uvedl Lord Bamford, předseda představenstva JCB, který vede projekt vývoje vodíkové technologie JCB.

Společnost JCB také vyvinula první bateriové elektrické mini-rypadlo na světě a se svou řadou E-TECH stojí v čele vývoje elektrických technologií, aby vyhověla požadavkům zákazníků na bez uhlíkové stroje. V současné době má JCB nejširší nabídku elektrických strojů.

Závazek společnosti JCB snižovat emise trvá již téměř 25 let a její nejnovější dieselové motory již od roku 1999 přinesly 97 % snížení emisí NOx a 98 % snížení emisí pevných částic. Stroje JCB s dieselovým motorem dnes také vypouštějí o 50 % méně emisí CO2 ve srovnání se stroji vyrobenými v roce 2010.