Dnes je 16.9. – svátek slaví Ludmila

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno: 21. 8. 2019

Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky.

Nový terminál CCI 800.

Po vzhledové stránce Krone opouští typické zeleno-krémové zbarvení a nahrazuje ho černou barvou.

Nejprve se představí terminál DS 100, který nahrazuje dosavadní terminál Alpha. Nový terminál bude možné ovládat za pomocí tlačítek, aniž by se na něj obsluha dívala. Tlačítka na ovládacím terminálu jsou označena jasnými a jednoduchými diagramy, které znázorňují funkce například senážních vozů, lisů či shrnovačů píce (podle toho, pro který typ stroje je terminál určen). Nynější Alpha například slouží u lisu pro oboustranné zobrazení konečného tlaku a konečného průměru. Upozorňuje akustickým signálem na automatické spuštění vázání do sítě. Ovladačem se dále nastavuje a kontroluje počet ovinutí sítí.

Další terminál DS 500 nahradí terminál Beta II. Bude dosahovat velikosti 5,7 palců. Tento terminál kombinuje obrazovku a tlačítka, kterých je dohromady dvanáct. Nechybí ani rolovací kolečko na pravé zadní straně. Terminál bude možné kombinovat s joystickem. Nynější Beta II má barevný displej o velikosti 4,3 palců a fóliovou klávesnici s 8 tlačítky.

Nakonec přichází CCI 800 jako náhrada za terminál Delta. Jedná se o menší model již dostupného většího modelu CCI 1200. Jeho 8palcová barevná dotyková obrazovka je ovládána stejným způsobem jako dotyková plocha u chytrého telefonu. Jelikož je terminál isobus kompatibilní, je na něm možné zobrazovat a ovládat několik funkcí současně. Obsluha může na obrazovce ovládat funkce například senážního vozu a současně pozorovat výstup z kamer. K terminálu je možné rovněž připojit ovládací joystick. Současný ovládací terminál Delta je vybaven 5,5 palcovým dotykovým displejem, fóliovou klávesnicí s 12 tlačítky a otočným regulátorem.

Volitelný joystick WTK nyní nahrazuje nový model CCI A3. Joystick integruje až deset kláves a celkový počet funkcí je 24, 27 nebo 30. Funkce jsou nyní na joysticku viditelné a barevně odlišené.

Autor: Milan Jedlička, grostracteurspassion
Foto: Krone

Tématické tagy

Nové

Nová generace traktorů New Holland řady T8 se zaměřuje na vyšší komfort a telemetrii

Zveřejněno 16.9. New Holland uvádí na trh novou generaci svého nejvýkonnějšího traktoru standardní koncepce, známého pod označením T8. Spolu s traktorem také přichází systém Precision Land Management Intelligence, který slibuje zákazníkům a prodejcům novou úroveň… jít na článek

John Deere ukáže elektromechanickou převodovku, která slibuje vyšší účinnost. Pomůže pohánět i nápravy cisterny

Zveřejněno 16.9. John Deere na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 představí převodovku eAutoPowr – což bude plynulá převodovka, kde je hydrostatická část nahrazena elektřinou. A právě tato převodovka by měla pomoci i při pohonu náprav u cisteren či… jít na článek

Za přemnožení hrabošů i jiných škůdců může také špatná detekce. S mapováním přitom mohou pomoci satelity

Zveřejněno 12.9. Letošní hrabošová kalamita mimo jiné poukazuje na zajímavou skutečnost. V českém zemědělství se stále nedostatečně využívají moderní technologie - a to včetně prevence přemnožení škůdců. Největší dodavatel digitalizačních systémů pro české… jít na článek