Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno: 21. 8. 2019

Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky.

Nový terminál CCI 800.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Po vzhledové stránce Krone opouští typické zeleno-krémové zbarvení a nahrazuje ho černou barvou.

Nejprve se představí terminál DS 100, který nahrazuje dosavadní terminál Alpha. Nový terminál bude možné ovládat za pomocí tlačítek, aniž by se na něj obsluha dívala. Tlačítka na ovládacím terminálu jsou označena jasnými a jednoduchými diagramy, které znázorňují funkce například senážních vozů, lisů či shrnovačů píce (podle toho, pro který typ stroje je terminál určen). Nynější Alpha například slouží u lisu pro oboustranné zobrazení konečného tlaku a konečného průměru. Upozorňuje akustickým signálem na automatické spuštění vázání do sítě. Ovladačem se dále nastavuje a kontroluje počet ovinutí sítí.

Další terminál DS 500 nahradí terminál Beta II. Bude dosahovat velikosti 5,7 palců. Tento terminál kombinuje obrazovku a tlačítka, kterých je dohromady dvanáct. Nechybí ani rolovací kolečko na pravé zadní straně. Terminál bude možné kombinovat s joystickem. Nynější Beta II má barevný displej o velikosti 4,3 palců a fóliovou klávesnici s 8 tlačítky.

Nakonec přichází CCI 800 jako náhrada za terminál Delta. Jedná se o menší model již dostupného většího modelu CCI 1200. Jeho 8palcová barevná dotyková obrazovka je ovládána stejným způsobem jako dotyková plocha u chytrého telefonu. Jelikož je terminál isobus kompatibilní, je na něm možné zobrazovat a ovládat několik funkcí současně. Obsluha může na obrazovce ovládat funkce například senážního vozu a současně pozorovat výstup z kamer. K terminálu je možné rovněž připojit ovládací joystick. Současný ovládací terminál Delta je vybaven 5,5 palcovým dotykovým displejem, fóliovou klávesnicí s 12 tlačítky a otočným regulátorem.

Volitelný joystick WTK nyní nahrazuje nový model CCI A3. Joystick integruje až deset kláves a celkový počet funkcí je 24, 27 nebo 30. Funkce jsou nyní na joysticku viditelné a barevně odlišené.

Autor: Milan Jedlička, grostracteurspassion
Foto: Krone

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek