Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 13.7. – svátek slaví Markéta

Krone Swadro 1400 Plus s dynamickým odlehčením rotorů

Zveřejněno: 7. 8. 2017

Pro čtyřrotorový středový shrnovač pokosů Swadro 1400 Plus od Krone je nyní jako volitelná výbava k dispozici dynamické odlehčení rotorů.

Krone

Jeho využití se nabízí především při použití shrnovače v extrémně členitém terénu nebo na málo únosných (zamokřených) půdách. Při nastavení záběru shrnovače (11,0 až 13,5 m) se automaticky přizpůsobí odlehčení pružin předních rotorů prostřednictvím hydraulického válce na hlavním rámu. Rotory jsou tak v jakékoli pracovní poloze perfektně odlehčeny a mohou se i v obtížných podmínkách výborně přizpůsobit terénu a příkladně shrnovat píci.

Swadro 1400 Plus je opravdu komfortní shrnovač pokosů a dělá čest svému jménu. Shrnovač je vybaven hydraulickou nápravou s nastavitelnou výškou. Lze ho při přepravě pohodlně, jednoduše a rychle spustit dolů. Přestože je stroj vybavený pevnými prstovými rameny, zůstává jeho přepravní výška pod 4 metry.

V sériové výbavě shrnovače jsou kromě toho i zesílené hnací hřídele s maximální životností pro extrémní sklizňové podmínky. Bezúdržbové převodovky rotorů s robustní vodicí dráhou Duramax bez potřeby mazání jsou součástí stavebnicového systému Krone. Montují se do všech shrnovačů, od jednorotorového až po obrovský shrnovač pokosů Swadro 2000. Krone na ni poskytuje tříletou záruku Prstová ramena jsou uložena v pouzdrech s kuličkovými ložisky. Tato konstrukce nevyžaduje mazání a výrazně snižuje nároky na údržbu.

Dalším silným argumentem pro Swadro 1400 Plus je kardanové zavěšení rotoru, takzvaný „Jet-Effekt“. Díky přesazení těžiště rotoru v kardanovém zavěšení je zajištěno, že se prsty nedotknou země ani při zvedání, ani při spouštění dolů, protože rotor se vždy nejprve vpředu zvedne. Každý rotor má 13 prstových ramen, na kterých jsou vždy čtyři dvojité Lift-prsty.

Další výhodou stroje Swadro 1400 Plus je elektrické nastavování výšky všech čtyř rotorů Komfort. Řidič zvolí pohodlně z kabiny tahače výšku prvního rotoru; ostatní tři rotory se potom automaticky nastaví na stejnou výšku. Stroj má v sériové výbavě také zvedání jednotlivých rotorů, přičemž každý rotor lze ovládat individuálně.

Autor: Krone
Foto: Krone

Tématické tagy