Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva

Aktualizováno: 23. 6. 2017

Ve čtvrtek 1. 6. se na stavebním veletrhu CTT Moskva představila modernizovaná verze AVIA EURO 5. Jedná se o předehru k chystanému představení nového vozidla AVIA EURO 6 v České republice.

AVIA

CTT Moskva je nejvýznamnější stavební veletrh ve východní Evropě, nabízející komplexní přehlídku inovativního stavebního vybavení, strojů a technologií. Veletrhu CTT se účastní přes 500 vystavovatelů z 27 zemí na ploše 65 000 m2. Veletrh navštěvuje pravidelně 20 000 registrovaných návštěvníků z 60 zemí.

Automobilka AVIA, která po čtyřech letech obnovuje výrobu pod novým vlastníkem, zde prezentovala vozidlo AVIA D120 EURO 5 v provedení 4x2, které svou konfigurací představuje pro zákazníky preferovaný produkt v kategorii středních nákladních užitkových vozidel v regionu východní Evropy. Zároveň tím došlo k odhalení podoby nového faceliftu tohoto tradičního českého automobilu.

V Moskvě vystavené vozidlo je vybaveno čtyřválcovým motorem Cummins ISB 4.5E5 207 o objemu 4462 cm3 a výkonu 152 kW (207 k) a manuální šestistupňovou převodovkou ZF6S850. Celková hmotnost vozidla je 11 990 kg. 

Zahájení sériové výroby vozidla EURO 6 i vozidel v dalších emisních třídách se plánuje na podzim letošního roku v Přelouči, kam se výroba postupně stěhuje z areálu v pražských Letňanech.O společnosti AVIAKořeny společnosti AVIA sahají hluboko do úspěšné éry československého průmyslu. Firma byla založena již v roce 1919, a původně byla výrobcem úspěšných letadel a leteckých motorů. V poválečném období začala být AVIA aktivní i v automobilovém průmyslu. Největšího rozvoje však zaznamenala v 60. letech výrobou velmi úspěšných lehkých nákladních automobilů AVIA. Vzhledem k tomu, že letecká i automobilová výroba je známa vysokou náročností na technickou dokonalost, kvalitu a preciznost provedení, staví i současná AVIA na stejné DNA. Od roku 2016 se stala AVIA součástí Holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).

Autor: Avia Motors
Foto: AVIA

Tématické tagy