Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Nový Köckerling Allrounder Flatline zpracuje posklizňové zbytky a udrží pracovní hloubku

Zveřejněno: 10. 1. 2020

Köckerling obohacuje svůj výrobní program o nový radličkový kypřič Allrounder Flatline, který díky své konstrukci kopíruje povrch půdy a přesně udržuje pracovní hloubku po celé šířce stroje. Vhodně umístěné pracovní orgány zase optimálně zpracují větší množství posklizňových zbytků a půdu následně rovnoměrně rozvrství.

Radličkový kypřič Köckerling Allrounder Flatline
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Firma Köckerling, výrobce techniky na zpracování půdy a setí, na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 představila nový radličkový kypřič Allrounder Flatline, který se dokonale přizpůsobuje povrchu půdy.

Radličkový kypřič je navržen tak, aby i přes velké množství posklizňových zbytků, připravil jemnou a vyrovnanou půdu. V přední části kypřiče se nachází čtyři opěrná kola (velká vzdálenost mezi nimi) a v zadní části podvozek. Nový kypřič je nabízen s pracovním záběrem 6 a 7,5 metrů. V přepravní poloze mají obě verze přepravní šířku tři metry.

Pracovní sekce kypřiče Allrounder Flatline tvoří šest řad úzkých slupic (70 × 12 mm) s roztečí 130 mm. Stroj je schopen provést mělkou podmítku, ale i zpracování půdy až do hloubky 13 centimetrů. Allrounder Flatline je v zadní části standardně vybaven STS válci pro vysoké zpětné utužení. Pracovní hloubka může být nastavena hydraulicky z kabiny a může být také nastavena během práce.

K radličkovému kypřiči je v rámci volitelné výbavy k dispozici různé příslušenství. Jedná se zejména o nožové válce, prstové brány či boční disky pro zamezení vytváření bočních hrůbků apod.

Autor: Milan Jedlička, Köckerling
Foto: Köckerling

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek