Zemědělská technika Kubota
Dnes je 25.2. – svátek slaví Liliana

Od potrubí k autonomním traktorům, Kubota slaví 130. výročí

Zveřejněno: 3. 4. 2020

Dne 3. dubna si společnost Kubota Corporation, jeden z předních světových výrobců strojů a motorů, připomíná na trhu více než století existence.

Při příležitosti oslav výročí se představil koncept X tractor

„Rádi bychom v této náročné době vyjádřili solidaritu se všemi našimi zákazníky, zaměstnanci, dodavateli a distribučními partnery. Děkujeme všem z vás, kteří jsou v první linii a pomáhají druhým; jako zemědělci, kteří se ujistí, že máme jídlo nebo zdravotní péči, a zdravotníci, kteří se starají o všechny trpící," píše se v tiskové zprávě Kuboty. Výrobce spustil i speciální web k připomenutí historie.

Cesta Kuboty začala v roce 1890 výrobou prvních japonských železných potrubí pro vodárny. Zakladatel Gonshiro Kubota položil základy společnosti, která je nyní jedním z hlavních hráčů v oboru. Kubota, začínající jako slévárna, se brzy stala stabilní společností v globálním zemědělství, stavebnictví a vodním hospodářství.

V šedesátých letech byla na trh uvedena řada traktorů pro suché zemědělství
V šedesátých letech byla na trh uvedena řada traktorů pro suché zemědělství

Společnost postupem času rozšířila své podnikání spolu s řadou služeb a produktů. V roce 1922 zahájila výrobu motorů poháněných petrolejem pro agroprůmyslové použití. Později, v šedesátých letech, byla na trh uvedena řada traktorů pro suché zemědělství a také zahájena práce na projektech dodávek vody a kanalizacích. V roce 1974 Kubota představila vlastní kompaktní mini rýpadlo, které usnadňuje průkopnické práce pro všechny. Rok 1998 byl tím, kdy Kubota rozšířila své podnikání v oblasti zemědělských strojů v rámci své internacionalizační strategie, a zahájila také výrobní a prodejní provoz v Číně.

Dnešní svět čelí těm nejrůznějším problémům. Kubota neustále přijímá výzvy k udržení budoucnosti naší společnosti a dnes představuje jeden z předních výrobců strojů a stává se referencí pro společnosti z celého světa. Její nabídka pokrývá různé oblasti, jako jsou zemědělství, stavebnictví nebo systémy zásobování vodou. Japonská společnost je také předním světovým výrobcem kompaktních dieselových a benzínových motorů pro průmyslové, zemědělské, stavební a generátorové aplikace. Technologická řešení společnosti Kubota aplikovaná na zemědělské práce, jako je autonomní traktor či systém Kubota Bi-speed, navíc výrazně zlepšila a zjednodušila práci operátorů na celém světě.

Kromě toho je společnost Kubota odhodlána chránit životní prostředí a pomáhat řešit globální problémy s nedostatkem vody a potravin. Motory, sekačky na trávu a kompaktní stavební zařízení, přesné vybavení a materiály přispívají k údržbě měst.

Kubota také využívá své technologie, odborné znalosti a získané znalosti k vývoji a komercializaci produktů vyrobených v japonském celosvětově uznávaném odvětví vodní infrastruktury s cílem chránit omezené zdroje Země a dodávat čistou a bezpečnou vodu všem na celém světě.

Vzhledem k dlouhé historii a vývoji Kuboty je důležité si pamatovat její původ, kde byla společnost na začátku, a kam směřuje. Kubota bude i nadále pracovat tak, jak to dělá již 130 let. Cílem je poskytovat tu nejlepší kvalitu a nejvhodnější produkty a služby, a zároveň pomoct s ochranou životního prostředí. Prostřednictvím inovací, výzkumu a především efektivní komunikace se svými zákazníky zůstane společnost věrná svému heslu „Pro Zemi, pro život“.

Autor: Kubota
Foto: Kubota

Tématické tagy