Úroková sazba od 0,49% na vybrané stroje CASE IH
Dnes je 29.6. – svátek slaví Petr , Pavel

Po zemědělské technice klesla poptávka. Jak jsou na tom výrobci strojů?

Zveřejněno: 12. 5. 2020

Pandemie koronaviru COVID-19 má ekonomický dopad na zemědělství.

Nakladač CAT

Německý Fliegl pokračuje ve výrobě strojů a dodávce náhradních dílů i přes pandemii koronaviru, ale jak uvádí ve svém newsletteru, má problém udržet konstantní dodávky strojů novým majitelům.

Koncern CNH Industrial chtěl během letošního roku pracovat na nové strategii Transform2Win . Nyní se však zdá, že budou muset ve strategii proběhnout některé změny. Celosvětová poptávka v zemědělském průmyslu v prvním čtvrtletí roku 2020 podle koncernu CNH Industrial poklesla - celosvětová poptávka po traktorech klesla o 15 % a sklízecích mlátiček o 11 %.

Společnost Deutz, která se zabývá výrobou motorů, zaznamenala pokles nových objednávek, prodejů a příjmů v prvním čtvrtletí tohoto roku. Podle výrobce za to může pandemie koronaviru.

JCB dnes oznámil částečné opětovné zahájení výroby v pěti svých britských továrnách.

Organizátoři evropského veletrhu zemědělských strojů Eima International v reakci na pandemii koronaviru uvedli, že přesunou datum konání z poloviny listopadu tohoto roku na začátek února 2021.

Společnost Caterpillar oznámila, že 30. dubna bylo propuštěno několik zaměstnanců v rámci globálních kroků ke snížení nákladů v reakci na pandemii koronaviru.

Společnost Cummins, která vyrábí motory, 4. května otevřela několik svých výrobních závodů v jižní Indianě.

Přečtěte si také - Jak COVID-19 zasahuje do výroby zemědělské techniky po celém světě

Autor: Milan Jedlička
Foto: CAT

Tématické tagy