Stavební a zemědělské stroje Bobcat
Dnes je 9.4. – svátek slaví Dušan

Řekové jezdí s traktory Zetor už 65 let, využívají je primárně v ovocnářství

Zveřejněno: 19. 3. 2020

Traktory Zetor mají své zákazníky po celém světě. V letošním roce je to právě 65 let, co pronikly také na řecký trh. Od počátku spolupracuje Zetor v Řecku výhradně s partnerem DEMETER SA, který disponuje sítí 70 prodejců. Společně na řeckém trhu prodaly už více než 30 tisíc kusů traktorů.

Zetor Forterra v řeckých barvách
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Počátky spolupráce spadají do roku 1955. Tehdy byla v Řecku mechanizace v zemědělství teprve v plenkách, zemědělství však bylo v poválečných letech jedním z hlavních pilířů ekonomiky a zaměstnávalo výrazné procento populace. Zetor v té době nabízel levné a odolné traktory přesně vyhovující potřebám řeckých farmářů.

Traktory Zetor provázejí už třetí generaci

„Během dlouholeté spolupráce se nám podařilo vytvořit silnou zákaznickou základnu čerpající z dobrých zkušeností první generace, jež traktory Zetor využívala. Tisíce rodin po celém Řecku přežily a nepřímo prosperovaly z tvrdé práce českých traktorů a každý, kdo pochází z venkovského prostředí, má vlastní historku o svém Zetoru,“ popisuje Philipp Gorgias ze společnosti DEMETER SA. I on představuje již třetí generaci podnikající v zemědělském oboru.

V prvním desetiletí spolupráce se v Řecku prodalo 5 560 traktorů, později počty ještě stoupaly. Celkově zde za 65 let našlo své zákazníky téměř 34 tisíc traktorů Zetor.

„Od 90. let se zemědělský sektor značně oslabil a zmenšil, protože se většina mladých lidí přestěhovala do měst. Zetor si však zachovává dobrou pověst díky dlouhé historii, odolným motorům a nízkým nákladům na údržbu. Zároveň i díky dotacím pro zemědělce plánovaným na letošní rok může oslovit značné množství zákazníků,“ uvádí Philipp Gorgias.

Řečtí farmáři traktory využívají primárně v ovocnářství: na jihu v rozlehlých olivových hájích, na severu pak při pěstování meruněk, pomerančů, broskví, jablek, hroznů a vodních melounů. V menší míře se pak uplatňují na polích při orbě nebo v živočišné výrobě.

Společnost DEMETER SA disponuje sítí 70 prodejců, přičemž většina z nich poskytuje i běžné poprodejní služby a servis. Traktory Zetor prezentuje na řadě veletrhů, nechyběla ani na letošním 28. ročníku veletrhu AGROTICA v Soluni s rekordní návštěvností přesahující 161 000 návštěvníků. Z nabídky Zetoru se představily modely HORTUS CL 65, PROXIMA HS 100, FORTERRA HD 150, FORTERRA HSX 120 a MAJOR CL 80. Právě poslední dva jmenované patří na řeckém trhu k nejoblíbenějším modelům.

Autor: Milan Jedlička, Zetor
Foto: Zetor

Tématické tagy

Nové

BV Technika zavedla opatření v souvislosti se šířením koronaviru COVID-19

Zveřejněno 7.4. S ohledem na bezpečnost zaměstnanců, dodavatelů a zákazníků přijala společnost BV Technika adekvátní opatření, jimiž reaguje na aktuální pandemii COVID-19. jít na článek

Snadno dostupné náhradní díly pro bramborové kombajny a vyorávače

Zveřejněno 8.4. Snad každý farmář, zemědělec nebo zahrádkář, který pěstuje brambory na výměře větší “než 2 řádky” používá ke sklizni této okopaniny bramborový kombajn nebo vyorávač. Leckdy se jedná o letité stroje, které svou úlohu na menších výměrách doposud… jít na článek

Continental představil nové inteligentní hybridní zemědělské pneumatiky

Zveřejněno 8.4. Společnost Continental uvádí na trh novou pneumatiku VF TractorMaster Hybrid s inteligentními senzory pro digitální monitorování pneumatik. Systémy ContiConnect a ContiPressureCheck nabízejí zemědělcům příležitost k automatickému vyhodnocení stavu… jít na článek