Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Spirit vstupuje do nové generace. Na souvrati dokáže postupně zvedat sekce

Zveřejněno: 9. 10. 2018

Švédský Väderstad dnes představil novou generaci pneumatického secího stroje Spirit 600-900C. S novým designem, novou hydraulikou a inovativním řídicím systémem založeným na iPadu Väderstad E-Control, vstupuje Spirit do nové generace. Secí stroj bude k dostání ve třech pracovních šířkách 6,0 8,0 a 9,0 m. Se čtyřmetrovou verzí se už nepočítá.

Väderstad Spirit 600-900C

Největší novinkou je nový hydraulický systém, který spolupracuje s řídicím systémem Väderstad E-Control. Tento systém umožňuje snadné nastavení tlaku secích botek a předních sekcí na zpracování půdy – a to pohodlně z kabiny traktoru.

Díky ISOBUS kompatibilitě a GPS řízení lze dálkově ovládat sekce. Systém též umožňuje dálkové nastavení a kalibraci, stejně jako monitorování a řízení v reálném čase. Stisknutím tlačítka je možné nastavit pracovní hloubku, měnit rychlost nebo přesnost výsevu.

Sekvenční řízení

Pro kvalitní a přesný výsev i na souvratích je nová generace Spiritu vybavena automatickým sekvenčním řízením. To znamená, že na souvrati se zvedají/spouští nejrůznější sekce secího stroje postupně. Díky optimalizaci této automatické sekvence zvedání a spouštění je přesnost výsevu zvýšena.

Nový Spirit 600-900C bude mít světovou premiéru na zemědělském veletrhu Agromek v Dánsku a bude se vyrábět od listopadu 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Väderstad

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek