Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 18.2. – svátek slaví Gizela

Spirit vstupuje do nové generace. Na souvrati dokáže postupně zvedat sekce

Zveřejněno: 9. 10. 2018

Švédský Väderstad dnes představil novou generaci pneumatického secího stroje Spirit 600-900C. S novým designem, novou hydraulikou a inovativním řídicím systémem založeným na iPadu Väderstad E-Control, vstupuje Spirit do nové generace. Secí stroj bude k dostání ve třech pracovních šířkách 6,0 8,0 a 9,0 m. Se čtyřmetrovou verzí se už nepočítá.

Väderstad Spirit 600-900C

Největší novinkou je nový hydraulický systém, který spolupracuje s řídicím systémem Väderstad E-Control. Tento systém umožňuje snadné nastavení tlaku secích botek a předních sekcí na zpracování půdy – a to pohodlně z kabiny traktoru.

Díky ISOBUS kompatibilitě a GPS řízení lze dálkově ovládat sekce. Systém též umožňuje dálkové nastavení a kalibraci, stejně jako monitorování a řízení v reálném čase. Stisknutím tlačítka je možné nastavit pracovní hloubku, měnit rychlost nebo přesnost výsevu.

Sekvenční řízení

Pro kvalitní a přesný výsev i na souvratích je nová generace Spiritu vybavena automatickým sekvenčním řízením. To znamená, že na souvrati se zvedají/spouští nejrůznější sekce secího stroje postupně. Díky optimalizaci této automatické sekvence zvedání a spouštění je přesnost výsevu zvýšena.

Nový Spirit 600-900C bude mít světovou premiéru na zemědělském veletrhu Agromek v Dánsku a bude se vyrábět od listopadu 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Väderstad

Tématické tagy

Nové

Návěsy UMEGA SPC navazují na tradici skořepinových návěsů u nás

Zveřejněno 17.2. Mezi více jak padesáti různými typy modelů návěsů, sklápěčů a rozmetadel od litevského výrobce UMEGA AGRO své místo pevně zaujímají skořepinové návěsy SPC 14 a SPC 16 v žádané kategorii s nosností 14.000 kg, respektive 16.000 kg pro traktory do… jít na článek

Nová generace inteligentních náprav ADR Teknoax 2.0 pro chytré zemědělské návěsy

Zveřejněno 18.2. Výrobce ADR, globální hráč na trhu s nápravami pro samojízdné stroje, návěsy a přívěsy, představil novou generaci inteligentních náprav Teknoax 2.0 pro zemědělské návěsy. Kromě toho, že nápravy disponují pokročilejšími mechanickými vlastnostmi,… jít na článek

Největší lis na světě postavili v Americe. Jeden balík má průměr skoro tři metry

Zveřejněno 16.2. Američané tvrdí, že postavili největší lis na světě a nejspíše mají pravdu, je to ohromné monstrum. Slisuje velké množství jakéhokoliv materiálu do válcového balíku o rozměru téměř tři metry! jít na článek