Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

Spirit vstupuje do nové generace. Na souvrati dokáže postupně zvedat sekce

Zveřejněno: 9. 10. 2018

Švédský Väderstad dnes představil novou generaci pneumatického secího stroje Spirit 600-900C. S novým designem, novou hydraulikou a inovativním řídicím systémem založeným na iPadu Väderstad E-Control, vstupuje Spirit do nové generace. Secí stroj bude k dostání ve třech pracovních šířkách 6,0 8,0 a 9,0 m. Se čtyřmetrovou verzí se už nepočítá.

Väderstad Spirit 600-900C

Největší novinkou je nový hydraulický systém, který spolupracuje s řídicím systémem Väderstad E-Control. Tento systém umožňuje snadné nastavení tlaku secích botek a předních sekcí na zpracování půdy – a to pohodlně z kabiny traktoru.

Díky ISOBUS kompatibilitě a GPS řízení lze dálkově ovládat sekce. Systém též umožňuje dálkové nastavení a kalibraci, stejně jako monitorování a řízení v reálném čase. Stisknutím tlačítka je možné nastavit pracovní hloubku, měnit rychlost nebo přesnost výsevu.

Sekvenční řízení

Pro kvalitní a přesný výsev i na souvratích je nová generace Spiritu vybavena automatickým sekvenčním řízením. To znamená, že na souvrati se zvedají/spouští nejrůznější sekce secího stroje postupně. Díky optimalizaci této automatické sekvence zvedání a spouštění je přesnost výsevu zvýšena.

Nový Spirit 600-900C bude mít světovou premiéru na zemědělském veletrhu Agromek v Dánsku a bude se vyrábět od listopadu 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Väderstad

Tématické tagy

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek