Dnes je 17.12. – svátek slaví Daniel

Spirit vstupuje do nové generace. Na souvrati dokáže postupně zvedat sekce

Zveřejněno: 9. 10. 2018

Švédský Väderstad dnes představil novou generaci pneumatického secího stroje Spirit 600-900C. S novým designem, novou hydraulikou a inovativním řídicím systémem založeným na iPadu Väderstad E-Control, vstupuje Spirit do nové generace. Secí stroj bude k dostání ve třech pracovních šířkách 6,0 8,0 a 9,0 m. Se čtyřmetrovou verzí se už nepočítá.

Väderstad Spirit 600-900C

Největší novinkou je nový hydraulický systém, který spolupracuje s řídicím systémem Väderstad E-Control. Tento systém umožňuje snadné nastavení tlaku secích botek a předních sekcí na zpracování půdy – a to pohodlně z kabiny traktoru.

Díky ISOBUS kompatibilitě a GPS řízení lze dálkově ovládat sekce. Systém též umožňuje dálkové nastavení a kalibraci, stejně jako monitorování a řízení v reálném čase. Stisknutím tlačítka je možné nastavit pracovní hloubku, měnit rychlost nebo přesnost výsevu.

Sekvenční řízení

Pro kvalitní a přesný výsev i na souvratích je nová generace Spiritu vybavena automatickým sekvenčním řízením. To znamená, že na souvrati se zvedají/spouští nejrůznější sekce secího stroje postupně. Díky optimalizaci této automatické sekvence zvedání a spouštění je přesnost výsevu zvýšena.

Nový Spirit 600-900C bude mít světovou premiéru na zemědělském veletrhu Agromek v Dánsku a bude se vyrábět od listopadu 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Väderstad

Tématické tagy

Nové

Jeden z největších přepravníků na světě jezdí v Austrálii. Za zády máte až 200 tun obilí

Zveřejněno 17.12. Australský výrobce překládacích návěsů Coolamon vyrobil jeden z největších překládacích vozů na světě. Vůz má osm řiditelných náprav se šestnácti koly a uveze téměř 200 tun obilí. jít na článek

Elektrické hadice místo hydraulických. Weidemann ukázal plně elektrické řešení nakladače a nástroje

Zveřejněno 17.12. Elektrifikací se zabývá řada zemědělských výrobců techniky. Plná elektrifikace má zatím největší potenciál u malých strojů. Weidemann na veletrhu EuroTier představil plně elektrický nakladač s agregovaným předním nástrojem – též na elektrický pohon. jít na článek

Jediný svého druhu v Česku. Speciál pro práci v chřestu jezdí na Mělnicku

Zveřejněno 14.12. Traktory jsou většinou koncipovány jako univerzální trakční prostředky. Speciální provozy a pěstování některých specifických plodin ale mnohdy vyžaduje speciální techniku, která je často drahá a málo dostupná. Vhodnou alternativou se jeví úprava… jít na článek