SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Teleskopické manipulátory Bobcat se představí u příležitosti soutěže Orlický sekáč

Zveřejněno: 3. 5. 2019

Letošní ročník soutěže sekáčů v kosení louky s názvem Orlický sekáč doplní též ukázky nejmodernější techniky. Ne sice žací, ale manipulační. Návštěvníci tak kromě zručných soutěžících uvidí například novinku mezi teleskopickými manipulátory – Bobcat TL43.80HF AGRI.

Nejvhodnějším oděvem sekáčů je kroj, nebo alespoň jeho části, historický pracovní oděv a podobně.

Akce Orlický sekáč si za dobu svého konání získala spoustu příznivců a její popularita překročila i hranice naší země. Možná i kvůli tomu, že nejde pouze o vlastní soutěž v sekání, ale i o vzpomínku na těžkou práci našich předků, oslavu venkova a propagaci regionálního zemědělství. Start letošního jubilejního 10. ročníku je v sobotu 1. 6. 2018 od 8.00 v obci Nebeská Rybná. Turisté a návštěvníci Orlických hor obec znají především pro svoji dominantu – kostel sv. Filipa a Jakuba, pro ostatní uveďme, že ji najdou asi 4 km severozápadně od města Rokytnice v Orlických horách.

Bobcat TL43.80HF AGRI

Též společnost Bobcat, která na akci představí vybrané teleskopické manipulátory, má zajímavou historii. Její stroje loni oslavily 60 let a za zmínku stojí i fakt, že počínaje rokem 2007 se otevřením výrobního závodu v Dobříši, prvního závodu společnosti Bobcat vyrábějícího kompaktní nakladače a rýpadla mimo území USA, začíná psát i česká stopa.

Bobcat TL43.80HF v provedení AGRI pro zemědělský segment
Bobcat TL43.80HF v provedení AGRI pro zemědělský segment

Teleskopický manipulátor TL43.80HF představuje díky své odolnosti a vysoké produktivitě ideální řešení pro zemědělský segment. Stroj vážící 8 tun nabízí nosnost 4300 kg, výšku zdvihu 7505 mm a čelní dosah 4022 mm. Prémiová verze AGRI je vybavena řadou funkcí, které zvyšují komfort a výkon.

Včetně zmíněného modelu TL43.80HF dnes Bobcat nabízí ucelenou řadu pevných teleskopických manipulátorů pokrývajících maximální nosnost od 2,6 do 4,3 tun a výšku zdvihu od 6 do 18 m. Všechny „teleskopy“ Bobcat jsou navrhovány v Evropě a vyráběny v továrně ve Pontchâteau, Francie.

Budete-li mít možnost, určitě se přijďte v sobotu 1. 6. 2019 do Nebeské Rybné podívat!

Autor: Jiří Hejhálek
Foto: Bobcat, archiv pořadatele

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek