Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Teleskopické manipulátory Bobcat se představí u příležitosti soutěže Orlický sekáč

Zveřejněno: 3. 5. 2019

Letošní ročník soutěže sekáčů v kosení louky s názvem Orlický sekáč doplní též ukázky nejmodernější techniky. Ne sice žací, ale manipulační. Návštěvníci tak kromě zručných soutěžících uvidí například novinku mezi teleskopickými manipulátory – Bobcat TL43.80HF AGRI.

Nejvhodnějším oděvem sekáčů je kroj, nebo alespoň jeho části, historický pracovní oděv a podobně.

Akce Orlický sekáč si za dobu svého konání získala spoustu příznivců a její popularita překročila i hranice naší země. Možná i kvůli tomu, že nejde pouze o vlastní soutěž v sekání, ale i o vzpomínku na těžkou práci našich předků, oslavu venkova a propagaci regionálního zemědělství. Start letošního jubilejního 10. ročníku je v sobotu 1. 6. 2018 od 8.00 v obci Nebeská Rybná. Turisté a návštěvníci Orlických hor obec znají především pro svoji dominantu – kostel sv. Filipa a Jakuba, pro ostatní uveďme, že ji najdou asi 4 km severozápadně od města Rokytnice v Orlických horách.

Bobcat TL43.80HF AGRI

Též společnost Bobcat, která na akci představí vybrané teleskopické manipulátory, má zajímavou historii. Její stroje loni oslavily 60 let a za zmínku stojí i fakt, že počínaje rokem 2007 se otevřením výrobního závodu v Dobříši, prvního závodu společnosti Bobcat vyrábějícího kompaktní nakladače a rýpadla mimo území USA, začíná psát i česká stopa.

Bobcat TL43.80HF v provedení AGRI pro zemědělský segment
Bobcat TL43.80HF v provedení AGRI pro zemědělský segment

Teleskopický manipulátor TL43.80HF představuje díky své odolnosti a vysoké produktivitě ideální řešení pro zemědělský segment. Stroj vážící 8 tun nabízí nosnost 4300 kg, výšku zdvihu 7505 mm a čelní dosah 4022 mm. Prémiová verze AGRI je vybavena řadou funkcí, které zvyšují komfort a výkon.

Včetně zmíněného modelu TL43.80HF dnes Bobcat nabízí ucelenou řadu pevných teleskopických manipulátorů pokrývajících maximální nosnost od 2,6 do 4,3 tun a výšku zdvihu od 6 do 18 m. Všechny „teleskopy“ Bobcat jsou navrhovány v Evropě a vyráběny v továrně ve Pontchâteau, Francie.

Budete-li mít možnost, určitě se přijďte v sobotu 1. 6. 2019 do Nebeské Rybné podívat!

Autor: Jiří Hejhálek
Foto: Bobcat, archiv pořadatele

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek