Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.4. – svátek slaví Alexandra

Traktor řady 7R stanovil nový rekord ve spotřebě

Aktualizováno: 2. 12. 2016

Dobře známý německý cyklus měření spotřeby paliva Powermix test, který proběhl v německé zkušebně DLG Groß-Umstadt prokázal, že traktor John Deere 7310R, je nejúspornější stroj v kategorii velkých traktorů plnící emisní normu iT4 nebo FT4.

John Deere 7310R

S celkovou průměrnou spotřebou 249g/kWh nafty včetně nafty potřebné pro regeneraci filtrů DPF a pouhých 9g/kWh AdBlue jsou hodnoty, kterých doposud nedosáhl žádný z testovaných traktorů.        

Potvrzeno i testy DLG 

Podobně výborných výsledků dosáhl traktor John Deere 7310R i při měření v DLG Transportmix testu. Traktor 7310R spotřeboval při rychlosti 40 km/h pouze 450g/kWh nafty a 12g/kWh AdBlue. Pro porovnání, průměrná hodnota všech doposud měřených traktorů této výkonnostní kategorie, které plní emisní normy iT4 nebo FT4 byla 605g/kWh spotřeby nafty a AdBlue. 

Až o 24% nižší spotřeba

Z výše uvedených hodnot je zřejmé, že vývojáři motorů společnosti John Deere dokázali snížit spotřebu paliva až o 24% oproti průměru ostatních naměřených hodnot (v případě DLG testu). Této vysoké efektivnosti a funkčnosti bylo dosaženo především kombinací systémů vysokotlakého vstřikování paliva CommonRail, dvojice do série zapojených turbodmychadel, filtru pevných částic DPF a systému SCR. V kombinaci s novou převodovkou e23, která zajistí pro obsluhu komfortní, a pro vlastníka vysoce účinný přenos výkonu, získáte s traktory 7R nejlepšího možného pomocníka jak na pole i na silnici.

Autor: STROM PRAHA
Foto: Strom Praha

Tématické tagy


Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.