Stačí si vybrat: Nabídka skladových strojů CASE IH
Dnes je 10.12. – svátek slaví Julie

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017: Široký sortiment strojů nejen z Východu

Zveřejněno: 28. 8. 2017

Na výstavě Země Živitelka vystavuje společnost TOKO. Na výstavní ploše můžeme najít hned několik novinek.

Kirovets

Na výstavě Země Živitelka vystavuje společnost TOKO. Na výstavní ploše můžeme najít hned několik novinek.

Premiéru si zde odbyl nový traktor Arbos. Pro Evropu jsou zatím k dispozici traktory řady 5000. Řada obsahuje tři modely o výkonu od 100 do 130 koní. Všechny traktory jsou vybaveny čtyřválcovým motorem Kohler o objemu 3,4 litrů, který plní aktuální emisní normu Tier 4f, takže se nevyhnete doléváním močoviny. Zajímavostí je, že si Arbos vyrábí převodovky sám, což je u jeho evropské konkurence málo vídané. Základní převodovka Global poskytuje 30 převodových stupňů vpřed a stejný počet vzad (2rychlostní powershift – řazení pod zatížením). Zákazník se může rozhodnout pro verzi schopnou jet 40 km/h nebo 50 km/h. Dražší převodovka Advanced nabízí 45 rychlostních stupňů vpřed a 15 vzad (3rychlostní powershift – řazení pod zatížením). Více informací

Vystavena je také sklizňová technika Gomselmash, Kirovec a nebo technika pro zpracování půdy Promagro. Ruský výrobce Promagro pro letošní rok představil několik novinek.

Jsou to diskové brány Master, které jsou k dostání ve verzích  M-5001, M-6001, M-7001. Vynikají velkými disky, pevným nosníkem rámu a pracovním ústrojím. Dosahují hloubky zpracování 3 až 15 cm. Na český a slovenský trh bude uvedena další novinka, a to stroj Malachit se záběrem 14,5 m a transportní šířkou do 3 metrů. U strojů Promagro je nyní možné si volit mezi trojicí typů válců.Dále je vystavena i technika od italského výrobce MaterMacc, kterou Arbos koupil. Má ve svém výrobním portfoliu secí stroje pro přesný výsev, dvojřádkové secí stroje pro přesné setí, pneumatické secí stroje na zeleninu, secí stroje na obilniny, secí stroje v kombinaci s rotačními bránami, pneumatické radličkové secí stroje, univerzální řádkové kultivátory, rozmetadla, postřikovače a elektronická příslušenství.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Milan Jedlička