Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Zvyšující se nároky na výkonnost během sklizně pícnin uspokojí nové shrnovače Kverneland Evo/Vario

Zveřejněno: 10. 12. 2019

Nové tažené shrnovače Kverneland 9670S Evo/Vario s pokročilým systémem kopírování, automatickými funkcemi a konceptem pro ochranu půdy zajistí vysokou výkonnost během sklizně pícnin.

Kverneland 9670S Evo + Vario, nový tažený shrnovač píce s tvorbou bočního řádku
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

V rámci představení novinek pro následující rok předvedl Kverneland v oblasti sklizně pícnin nejen novou generaci lisu na válcové balíky, ale také nový shrnovač.

Odpovědí na stále zvyšující se požadavky na výkon ve shrnování v období sklizně píce jsou dva nové tažené dvourotorové shrnovače Kverneland 9670S Evo a Vario s boční tvorbou řádku. Zatímco verze Evo má pracovní záběr 6,65 m, verze Vario, jak už označení napovídá, má nastavitelný pracovní záběr 6,65 a 7,85 m. Veškeré hodnoty, jako je přepravní šířka 2,80 m, přepravní výška 3,99 m, jsou totožné. Jen váha je u verze Vario o pár kilogramů vyšší.

Kverneland 9670S Evo + Vario – Specifikace
Kverneland 9670S Evo + Vario – Specifikace

Rotory shrnovače jsou posazeny na podvozkový rám ve tvaru T. O kopírování terénu se stará systém zavěšení rotorů TerraLink Plus. Jedná se o pokročilý systém kopírování terénu, který přináší větší flexibilitu v pohybu o celých 8°. Kverneland uvádí, že plynulé a čisté shrnování zajišťuje tzv. jet-effect známý u startování a přistávání letadel. Jednotlivé rotory se také automaticky na souvrati přizvednou do výšky 50 cm. Při vývoji shrnovače se bral ohled i na snadnost připojování k traktoru a na ovládání, proto je například usměrňovací plachta automaticky sklápěcí.

Standardně je shrnovač obut do širokých pneumatik 380/55-17 šetrných k půdě. Řízená náprava je umístěna v zadní části až za rotory. Každý rotor je standardně vybaven čtyřmi kopírovacími a pojezdovými kolečky, jejichž počet lze na přání zvýšit na šest (pod každým rotorem).

Nový shrnovač se veřejnosti představil na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Představení novinek Kverneland proběhlo v Norsku.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Autor a Kverneland

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek