Dnes je 6.2. – svátek slaví Vanda

Definitivní nástroj, který konečně ušetří čas a peníze? Firma má odvážná tvrzení

Zveřejněno: 26.01.2018

Přední shrnovač Agronic WR500 je navržen tak, aby mohl být zavěšen na předním závěsu traktoru nebo dokonce na čelním nakladači. Může ušetřit náklady?

Agronic WR500

Stroj je především určen pro poskytovatele služeb, kteří se zabývají lisováním a balením. Celá myšlenka spočívá v tom, že shrnovač je připojen k přední části traktoru, který pohání lis nebo baličku. V pracovní poloze je shrnovač v režimu plovoucí poloha – navíc má vlastní kolečka pro pohyb.

Pracovní šířka (do 5,1 m) je hydraulicky nastavitelná. Operátor nemusí opustit kabinu traktoru při přepínání z polohy "práce" do polohy "doprava". Přepravní šířka je u standardních verzí téměř 3,5m, je možné konfigurovat variantu s přepravní šířkou pouhých 3 m.TIP: Jak nacpat záběr 30 metrů do silniční šířky 5 metrů? Revoluční skládání to dokáže

Pohon rotorů je hydraulický. Otáčky rotorů se řídí regulací průtoku oleje. Traktor musí být schopen dosáhnout minimálního nepřetržitého výkonu 20-35 l/min, což není mnoho. Podle výrobce je možná pracovní rychlost až 25 km/h. Stroj váží pouhých 395 kg. Shrnovač používá neobvyklé rotory a plastové hroty. Pásky o tloušťce 20 mm, které jsou vyrobeny z polyamidu, jsou označovány jako "pružné a vysoce odolné proti opotřebení".

Firma Agrotronic ambiciózně popisuje stroj WR500 jako definitivní stroj pro zemědělce, kteří se snaží ušetřit čas a peníze.

Firma Agronic Oy je z Finska a vyrábí cisterny a lisy převážně na zakázku. Společnost byla založena v roce 1993. Od té doby rostla na domácím trhu ve Finsku a na několika exportních trzích. Ve skutečnosti je 50 % jejích produktů prodáváno zemědělcům a dodavatelům mimo Finsko.

Autor fotografií/videa: Agrotronic