Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Demopark 2019

Zveřejněno: 27.06.2019

Tento veletrh je přednostně zaměřen na stroje a zařízení pro výstavbu a údržbu městské zeleně a parků a speciálně pak na trávníky a travnaté plochy, včetně sportovních a golfových hřišť. Stroje tu jsou předváděny především v ostrých pracovních nasazeních.

Výstavní plocha Deutz-Fahr.

Inovace roku 2019:

Zlaté a stříbrné medaile

Díky zlatým a stříbrným medailím, udělovaným na tomto veletrhu, se stávají inovace středem pozornosti ve dvojnásobném smyslu. Tato medailová aktivita, na mnoha veletrzích běžná, je v případě demoparku specifická. O medailích nerozhoduje porota, která se sejde teprve v průběhu veletrhu, posoudí přihlášené výrobky a často až v závěru veletrhu vyhlásí vítěze a ceny.

Už první návštěvník, který vstoupí na výstaviště, obdrží po zakoupení vstupenky i seznam exponátů, které získaly čtyři zlaté a deset stříbrných medailí, a to i s odůvodněním odborné poroty. Není nic snazšího se s oceněnými výrobky ještě na veletrhu přímo seznámit a možná dokonce i poupravit investiční rozhodnutí.

Zlaté medaile roku 2019:

Husqvarna – Robotická trávní sekačka Automower 535 AWD: Tato profesionální sekačka zvládá sekat plochu o svažitosti až 70 % (35°), což se přibližně týká i sjezdových ramp lyžařských skokanských můstků. Pohon všech kol a kloubové řízení zajišťují její vysokou pohyblivost a činí tuto sekačku velmi snadno ovladatelnou. Automaticky se dokáže postarat o plochu až 3500 m2. Zároveň jde o síťovou robotickou sekačku, kterou lze řídit z mobilních zařízení pomocí aplikace Husqvarna Fleet Services.

F.X.S. Sauerburger – Svahový traktor Grip4-70: Tento svahový traktor je vhodný pro komunální použití, péči o trávníky a plochy s vodními plochami, jakož i údržbu silnic. Má středovou kabinu a rámovou konstrukci s kloubem a vysokou přední nápravou. Motor umístěný uprostřed je umístěn přímo za kabinou. Pozoruhodná je zvlášť výborná viditelnost z kabiny.

Stihl – Motorová pila MS 500i: MS 500i je pila s prvním motorem na světě s elektronickým vstřikováním paliva. Nejsou tak potřeba komponenty jako karburátor a zapalovací modul. Snímače tlaku a teploty dávají palivo v souladu s provozním stavem. Tato vysoce výkonná, lehká pila na kácení pro profesionální uživatele má vynikající zrychlení. Její hmotnost je pouze 6,2 kg.

Syn Trac – ST 400: Tato koncepce vozidla umožňuje, aby se stroje a přídavné nápravy montovaly jak na přední a zadní část podvozku, tak prostřednictvím automatického dokovacího systému. Poloha řidiče je variabilní. Traktor má třístupňovou hydrostatickou převodovku s výkonovým rozdělením a nezávislý hydropneumatický závěsný systém. Maximální rychlost dosahuje 80 km/h.

Stříbrné medaile roku 2019:

Agria – Zametací kartáč se štětinami Biolon: Zametání běžnými plastovými kartáči nevyhnutelně produkuje mikročástice plastů. Proto společnost Weber Bürstensysteme vyvinula rotační zametač Agria se štětinami, které ze 75 % tvoří škrob. Materiál je z 90% biologicky rozložitelný během šesti měsíců. Parametry zametání jsou stejné jako u běžných plastových kartáčků.

AS-Motor – Diagnostické zařízení AS SherLog 1.0: U profesionálních pojezdových sekaček AS-Motor umožňuje toto diagnostické zařízení během několika minut kompletní testování všech elektrických a elektronických komponentů a přesnou lokalizaci nesrovnalostí. Diagnózu lze provést pomocí jakéhokoliv standardního zařízení (smartphonu, tabletu nebo notebooku) s adaptérem WLAN, bez dalšího softwaru nebo napájení.

bema – Vakuová tryska: Tato vakuová zametací tryska kombinuje osvědčené komponenty zametače s novou vakuovou technologií. Je vhodná pro sběr sypkého, lehkého materiálu z různých povrchů, včetně zeleně, nepropustných a zpevněných ploch. Sací turbína může být poháněna buď hydraulicky, nebo mechanicky přes hnací hřídel nosného vozidla.

Birchmeier – Sprej na ochranu rostlin AS 1200: Tento postřikovací ventilátor umožňuje aplikaci přípravků na ochranu a výživu rostlin v hustém listoví, stejně jako ve velkých výškách nebo vzdálenosti. Rovnoměrné pokrytí listů je zajištěno. Postřik se provádí v proudu vzduchu s přívodem tekutiny řízeným tlakem. To je například vhodné i v boji s housenkami molů na listech v korunách dubů.

GreenMech – Pásový štěpkovač Sure-Trak 19-28: Aby se kompenzovaly rozdílné profily svahu pod dráhami obou pásových jednotek, umožňuje tento štěpkovač nezávislé přizpůsobení každé pásové jednotky terénu. To lze provést automaticky nebo ručně, aby se zabránilo převrácení. Stroj tak může bezpečně pracovat v extrémním terénu. Dodávka paliva do motoru je zajištěna i na strmých svazích.

Hochfilzer – Sněhová fréza Ariens ST 28 DLET Pro Hydro Rapidtrack: Tato sněhová fréza od firmy Ariens může být pomocí páky přepnuta z pásového pohonu na kolový. Pásy poskytují větší trakci díky větší kontaktní ploše, zatímco kola umožňují snazší manévrování kolem překážek. Tato sněhová fréza je také vybavena automatickým uzávěrem diferenciálu a elektronickým motorem se vstřikováním paliva s kapacitou 420 cm³.

John Deere – Sekačka Z994R s nulovým poloměrem otáčení a koly Michelin X Tweel: Pneumatiky X Tweel (které slučují pneumatiku „T“ a kolo „W“ do jednoho celku) nabízejí výhody pneumatik naplněných vzduchem, ale jejich tlumicí účinek dosahují prostřednictvím pružných polyuretanových paprsků, které spojují běhoun s vnitřním nábojem. Tím je zajištěna provozní spolehlivost povrchu s odpadem (např. skleněnými lahvemi a střepy). V kombinaci se sedadlem ComfortGlide poskytují tato kola vynikající jízdní komfort.

MBN Baumaschinenwelt – Tažené rypadlo Mecalac Green Job - 8MCR - Pickup2Go: Toto tažené pásové rypadlo od společnosti Mecalac o rozměru 7,5 tuny je konfigurováno jako příkopová sekačka nebo sekačka se žací lištou o šířce 4,3 m. Integrovaný systém silniční dopravy umožňuje, aby bylo rypadlo taženo na silnici traktorem, což eliminuje potřebu zajistit rypadlo na kamionu s plošinou. Zařízení je vybaveno německým schválením TÜV (Technical Control Board).

Steyr Traktoren – Systém kamerového monitoringu Q-KMS: U čelních nástaveb v silničním provozu platí přesah jejich předního konce 3,5 m před vozidlem, což ztěžuje akceschopnost řidiče či strojníka před křižovatkami a vjezdy do ulic a dvorů. Potíže ale odpadají se systémem kamerového monitoru Steyr Pro CVT, který funguje se dvěma fotoaparáty a monitoruje pravou i levou stranu přídě nástavby. Systém je schválen i pro zimní provoz a má certifikaci TÜV.

Westermann – Kartáč na plevel WKB 660 Honda: Tento kartáč je určený pro údržbu dlážděných chodníků, v jejichž spárách bují plevel nebo se hromadí špína. Kartáč nemá běžný kotouč s kovovými copánky, které jsou poměrně agresivní a mohou zanechat škrábance na zemi. Má tři samostatně se otáčející kartáčové disky, každý se čtyřmi drátěnými copánky, umístěnými pod rotujícím diskem. To chrání čištěný povrch. Plevele jsou kromě toho napadány z více úhlů.

Autor příspěvku: RNDr. Jiří Hejhálek
Autor fotografií/videa: RNDr. Jiří Hejhálek

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek