Roadshow Bobcat 2022
Dnes je 20.5. – svátek slaví Zbyšek

Horsch vyvíjí dalšího autonomního robota. Podívejte se na první video

Zveřejněno: 12.03.2022

Horsch aktuálně vyvíjí roboty několika typů. K zahájení vývoje mu byly podnětem různé potřeby zemědělců nebo přísné předpisy států, do nichž své stroje dováží. Philipp Horsch na svém Twitteru zveřejnil video druhého robota s označením RO24G.

Horsch vyvíjí dalšího autonomního robota. Podívejte se na první video

Michael Horsch minulý rok novinářům poprvé představil plně funkční autonomní secí stroj. Složen byl z pásového tažného prostředku o výkonu 450 až 500 koní a hmotnosti 12 tun a z širokozáběrového secího stroje Horsch. Společnost uvedla, že vyvíjí roboty několika typů - menší stroje o hmotnosti maximálně půl tuny s pracovním záběrem do tří metrů a velké tažné prostředky s možností agregovat stroje s pracovním záběrem až 24 metrů. Bude jen na zemědělci, který druh autonomního stroje zvolí.

Nedávno Philipp Horsch zveřejnil na svém Twitteru video druhého robota s označením RO24G. Robot disponuje secí lištou se záběrem 24 metrů a zřejmě vychází z principu secích strojů Maestro s centrálním zásobníkem. Zaujme velkým podvozkem s pohonem všech kol a dvěma velkými zásobníky. Robot nyní zamíří na testování do Brazílie.

Autor příspěvku: Milan Jedlička
Autor fotografií/videa: Horsch

Tématické tagy