Dnes je 21.6. – svátek slaví Alois

AGCO v Americe představilo novou řadu Challenger MT700

Zveřejněno: 23. 7. 2017

Společnost AGCO tento týden představila v Americe své nejnovější traktory značky Challenger. Novinkou je Challenger řada MT700, která zahrnuje tři modely s výkonem od 380 do 431 koní (MT738 380hp/384hp, MT740 405hp/411hp, MT743 (431hp/438hp).

AGCO

Modely MT700 jsou vybaveny špičkovým třístupňovým systémem zavěšení, který zajišťuje hladší jízdu jak v terénu, tak na štěrkovitých cestách. AGCO ujišťuje, že zákazníci si všimnou významného rozdílu v jízdním komfortu, který nenajdou v žádném jiném traktoru.

Modely MT700 jsou poháněny sedmiválcovým 9,8litrovým vznětovým motorem, který je navržen tak, aby pracoval při nižších otáčkách, aby byl zajištěn optimální točivý moment a zároveň se snížila spotřeba paliva a opotřebení motoru. Traktory lze uhánět rychlostí 25 km/h. Hydraulický systém je navržen tak, aby pracoval při otáčkách motoru od 1 200 do 1 600 ot./min, aby se zajistil optimální točivý moment a účinnost paliva. Tato nižší rychlost motoru také poskytuje operátorovi tišší pracovní prostředí.

Chladicí systém v modelu MT700 byl také přepracován. Namísto vertikálního stojícího systému je systém nakloněn nahoru a dozadu tak, aby nasál co nejčistší vzduch pro chlazení. Ventilátory jsou také poháněny hydraulickými motory a již nejsou vázány přímo na motor. 

Traktory jsou vybaveny i výkonným LED osvětlením, které lze tlumit, aby nedocházelo k oslňování dalších případných strojů na poli. LED osvětlení v pohodě posvítí i na konec 24řádkového secího stroje. Okolo kabiny je nově k dispozici plošina, která usnadní čištění skla v případě, kdy traktor není vybaven ostřikovačem. K dispozici je i kompletní balíček navigačních systémů. 

Nové traktory se představí na americké výstavě Farm Progress Show a výroba začne v prvním čtvrtletí roku 2018. 

Na to, jak se AGCO rozhodne prezentovat nové traktory u nás v Evropě, si musíme počkat na letošní Agritechniku do Hannoveru. 

Autor: Milan Jedlička
Foto: AGCO

Nové

Claas představuje nové čelní žací stroje

Zveřejněno 20.6. S DISCO 3600 MOVE a DISCO 3200 MOVE ve verzích s kondicionérem a bez něj, rozšiřuje Claas řadu žacích strojů o nové čelní žací modely. jít na článek

Jako v paneláku. Takto probíhá chov prasat na budoucí největší farmě v Číně!

Zveřejněno 18.6. Čínská společnost Guangxi Yangxiang Co Ltd momentálně staví komplex staveb pro chov prasat. Svojí konstrukcí mají budovy ale hodně daleko oproti těm, které známe. Je to budoucnost nebo šílenství? jít na článek

Ploeger testuje první pětikolové aplikátory. Vyplní mezeru po TerraGatorech

Zveřejněno 18.6. Nizozemská společnost Ploeger testuje své první pětikolové aplikační stroje, které rozšíří aktuální nabídku tříkolek. jít na článek