Užitkové vozy Fiat
Dnes je 26.2. – svátek slaví Dorota

Deutz převezme v Číně výrobu motorů SANY. Chce jich tam vyrábět až 75 tisíc ročně

Zveřejněno: 19. 6. 2019

Deutz, jeden z předních světových výrobců inovativních pohonných systémů, začne spolupracovat s největším výrobcem stavebních strojů v Číně – s firmou SANY.

Výroba motoru Deutz.

Deutz bude investovat do nového společného podniku střední dvojcifernou částkou v milionech eur a bude mít většinový podíl 51 %. Společnost převezme výrobu stávajícího sortimentu motorů SANY a od roku 2022 má v plánu vyrábět až 75 000 nových motorů. Tyto motory budou splňovat emisní normu China IV pro terénní aplikace a China 6 pro silniční aplikace.

„Nyní máme ideální pozici, abychom mohli využít rychlého růstu největších světových trhů s motory. Spojení s našimi místními partnery nám umožní výrazně zvýšit přítomnost našich motorů a nyní máme přístup k atraktivní výrobní síti, která nám umožní efektivně uspokojovat poptávku zákazníků v regionu. Můžeme také využít rozsáhlé servisní sítě, kterou budeme systematicky rozšiřovat o digitální řešení. V počáteční fázi se snažíme do roku 2022 dosáhnout tržeb ve výši zhruba půl miliardy eur,“ řekl generální ředitel Deutz Dr. Frank Hiller

Čínský trh s motory v posledních letech neustále roste a trend růstu bude pokračovat ještě několik let. V roce 2019 se v čínském segmentu stavebních strojů předpokládá růst až o 5 %, zatímco v manipulaci s materiálem by to mělo být až 10 %.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz

Tématické tagy