Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Doosan navrhl kolový nakladač DL280-5 speciálně pro zemědělské činnosti

Zveřejněno: 14. 1. 2020

Vrcholem výstavní plochy firmy Doosan na veletrhu Agritechnica 2019 v německém Hannoveru byl nový kolový nakladač DL280-5 navržený speciálně pro zemědělské činnosti. Nakladač patří do vysoce výkonného sortimentu kolových nakladačů Doosan, který zahrnuje 13 modelů - pokrývá provozní hmotnosti od 12 do 36 tun.

Kolový nakladač Doosan DL280-5
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nejnovější DL280-5 nabízí vysoký výkon a vysokou produktivitu. Nakladač zvládne všechny typy prací kolem farmy, včetně nakládky krmiva, obsluhy bioplynové stanice či práce na silážní jámě. Nový DL280-5 lze vybavit řadou přídavných zařízení, jako jsou skládací silážní vidlice či drapáky.

DL280-5 je poháněn osvědčeným dieselovým motorem Doosan DL06 o výkonu 5,9 l, který poskytuje výkon 128 kW (172 HP). Výkon motoru je řízen třemi různými pracovními režimy: ECO, Normal a Power, aby byl zajištěn nejlepší točivý moment a výkon pro zvládnutí i těch nejnáročnějších pracovních podmínek - a s nejlepší spotřebou paliva. Automatické vypnutí motoru snižuje dobu nečinnosti motoru, aby se zabránilo nadměrné spotřebě paliva a zbytečné době provozu. Obsluha může snadno nastavit časování této funkce pomocí LCD displeje v kabině.

Pohyb ramene zajišťuje hydraulický systém - 210 l/min. DL280-5 má Z kinematiku výložníku. DL280-5 má provozní hmotnost přes 15 tun a je osazen zesílenými nápravami ZF. Energie je přenášena na kola pomocí převodovky Powershift ZF, která má čtyři převodové stupně a tři jízdní režimy. Převodové poměry jsou optimalizované a řazení bez rázů přispívá k vysoké celkové úrovni pohodlí obsluhy. DL280-5 využívá pneumatiky 750/65 R26. K dispozici je i hydraulická uzávěrka diferenciálu - může být aktivována automaticky před prokluzem jedné z pneumatik.

Ve velké kabině se nachází pohodlné a plně nastavitelné sedadlo Grammer s vyhříváním. V zemědělském provozu přijdou vhod zrcátka kolem stroje, které zajišťují bezpečnější manévrování ve dvoře. Zadní kamera poskytuje jasný pohled na to, co se děje za strojem - pro větší bezpečnost a klid v duši. Plně barevný displej v kabině ukazuje obsluze to, co vidí kamera. Panoramatický pohled ukazuje další vozidla nebo osoby za nakladačem.

DL280-5 má standardně telematický systém DoosanCONNECT, který je schopen vzdáleně lokalizovat, zabezpečit a sledovat provozní a výrobní parametry stroje. Na PC nebo přes mobilní zařízení lze zobrazit celou řadu dat - spotřebu paliva, výkon, polohu GPS atd. Je možné zobrazit také výstražné zprávy a servisní intervaly. Majitelé mohou snadno analyzovat provoz stroje a naplánovat svou práci.

Autor: Milan Jedlička, Doosan
Foto: Doosan

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek