Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 14.7. – svátek slaví Karolína

Inovovaná řada rozmetadel Joskin

Zveřejněno: 17. 7. 2017

Vývojové oddělení Joskin zmodernizovalo rozmetadlo hnoje řady FERTI-SPACE. Toto nové rozmetadlo chlévské mrvy je k dispozici v sedmi různých modelech, všechny s dávkovači Vertical Horizon nebo s rozdělovacími disky. Tento nový stroj, určený pro zpracování velkých objemů, nabízí četné inovace.

Joskin

Spodek stroje (4 mm) je velmi odolný a je nyní svařovaný. Má také nižší těžiště a je lehčí. Pro dobré rozložení hmotnosti si je možné zvolit podvozek Hydro-Tandem nebo Hydro-Tridem. Minulý model měl vodicí kolejnice, ty byly nyní zcela odstraněny. Vodorovné řezací válce u verze Ferti-SPACE HORIZON zajistí rovnoměrné dávkování různých materiálů (hnůj, kompost, vápno apod), na velké šířky, a to i při nízké pojezdové rychlosti trakčního prostředku. Celý pohon je zabezpečen přes hnací hřídel s vačkovou spojkou k zajištění bezpečnosti a ochrany celého mechanismu.

Funkce rozmetadla lze ovládat buď terminálem Ferti-Control 4000 nebo terminálem ISOBUS. Mezi volitelnou výbavu patří dynamické vážení nebo vysoce přesné dávkování. 

Stroj lze celkem snadno přestavět na klasický přepravní návěs, třeba k odvozu řezanky.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Joskin

Tématické tagy