AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Konference Mléko 2025 objasní budoucnost automatizace v prvovýrobě mléka

Zveřejněno: 5. 2. 2020

Automatizací v prvovýrobě mléka a zvýšením efektivity provozů živočišné výroby se bude zabývat první konference svého druhu v České republice - Mléko 2025 - s mezinárodní účastí profesionálů z oboru.

Konference Mléko 2025 objasní budoucnost automatizace v prvovýrobě mléka
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Inspirativní konference s mezinárodní účastí významných osobností se uskuteční dne 11. 3. 2020 v Libčicích nad Vltavou v krásném prostředí Uhelného mlýna. Událost je především určena pro velké zemědělské podniky zabývající se chovem skotu nad 350 ks, neboť mezi hlavní témata budou zařazena automatizace v prvovýrobě mléka a zvýšení efektivity provozů. Konference tohoto druhu a rozsahu se koná v České republice vůbec poprvé.

Vzhledem k tomu, že mezi partnery konference patří významné firmy poskytující pojišťovací a finanční služby v oblasti stájových technologií a staveb, jako jsou AGRO-partner Soběslav, Lely, RESPECT, Erste Leasing, Agroteam CZ, DE HEUS, PAMA a I. Kamenická stavební a obchodní firma, návštěvníci se mohou těšit na bohatý program nabitý teoretickými i praktickými informacemi.

Majitelé farem se podělí o zkušenosti

Jednotlivé bloky konference budou zaměřeny na vybraná témata, přičemž účastníci budou rozděleni do čtyř menších skupin. Přednášky probíhající v anglickém jazyce budou simultánně tlumočeny do českého jazyka. Registrace účastníků proběhne od 8:30, úvodního slova se ujmou předseda Zemědělského svazu ČR pan Martin Pýcha, viceprezident společnosti Lely pan Gijs Scholman a moderátor pan Martin Vasquez.

Program konference Mléko 2025
Program konference Mléko 2025

První přednáškový blok, jež započne v poledne, zahájí pan Jan Hulsen z nizozemské společnosti Cow Signals zabývající se profesionálním celosvětovým poradenstvím v oblasti chovu skotu. Posluchače seznámí s novinkami v designu stájí. O budoucnosti automatizace v prvovýrobě mléka bude hovořit pan Gijs Scholman. Konference se zúčastní i majitelka farmy z dánského Kjellrupu a zároveň členka poradenské společnosti Cow Signals, paní Stieneke Ijdema. Hovořit bude o kvalitě mléka na Dairy XL farmě. První blok zakončí expert faremního managementu pan Petr Štrébl s přednáškou na téma Podpora faremního managementu v robotickém dojení.

Odpolední program začne přednáškou Karla Bednáře, předsedy představenstva ZD Pluhův Žďár. Ten se s účastníky podělí o zkušenosti z řízení farmy z pohledu majitele. Ředitel divize Lely Dairy XL, pan Coert van Lenteren, bude povídat o volném pohybu krav na farmě. Denní rutinu na farmě Dairy XL rozebere paní Stieneke Ijdema spolu se Sabrinou Volo, která je majitelkou italské farmy Dairy XL a provozovatelkou dvanácti dojicích a čtyř krmných robotů. Po přednáškách na návštěvníky čeká společenský večer.

Zájezd na Dairy XL farmy

Farmy Dairy XL představují další úroveň automatizace práce na mléčné farmě. V současnosti jsou již provozovány v mnoha evropských státech. Jelikož teorie je jedna věc a praxe druhá, zájemci z řad návštěvníků konference Mléko 2025 se mohou zúčastnit zájezdu na tento druh farmy. Uskuteční se v termínu od 23. do 27. března 2020. Je možné se přihlásit během konání konference a prohlídka bude zpoplatněna účastnickým poplatkem.

Registrace na konferenci Mléko 2025 je zpřístupněná na www.velkefarmy.cz, vstup na akci je volný, ale kapacita sálu je omezená. Prosíme o včasnou registraci účastníků.

— kontakty —

AGRO-partner s.r.o.

Květnová 506/2, 392 01 Soběslav

E: info@agropartner.cz   T: +420 381 521 618   WWW: http://www.agropartner.cz

Uhelný Mlýn

Objekt samotného uhelného mlýna vznikl kolem roku 1900 a stejně jako celý areál je postaven z pálených cihel z místní cihelny. Celý areál byl v roce 1948 zestátněn a poté (1965) došlo k přepatrování uhelného mlýna ocelovým skeletem – ze dvou pater vznikla tři. Od té doby sloužil jako sklad kancelářských potřeb. Do objektu byly instalovány i další prvky, jako například dopravní výtah, který zůstal zachován dodnes. V roce 1992 byl areál zprivatizován, ale v roce 2003 zbankrotoval. Objekt uhelného mlýna zůstal zachován bez dalších výrazných zásahů do doby, kdy ho v roce 2007 navštívil architekt Patrik Hoffman. Po několika neúspěšných jednáních s investory a městem, se rozhodl budovu koupit sám. Obchod byl uskutečněn v roce 2010, přičemž ihned nato započaly v majitelově ateliéru projektové práce na dokumentaci o revitalizaci objektu. Ještě tentýž rok byly zahájeny stavební práce, které trvaly do konce roku 2011. V lednu 2012 byla celá stavba zkolaudována. Následující rok získala cenu za architekturu Grand Prix.

Autor: Milan Jedlička, AGRO-partner
Foto: Lely

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek