Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

Nové kompaktní diskové brány v kombinaci se secím strojem

Zveřejněno: 17. 5. 2018

Pro mechanické a pneumatické secí stroje Cataya nyní nabízí Amazone nové kompaktní diskové brány CombiDisc o pracovním záběru tři metry.

Diskové brány v kombinaci se secím strojem

CombiDisc je vybaven 24 ozubenými kotouči, každý má průměr 410 mm, proto je CombiDisc ideálně vhodný pro přípravu seťového lože o pracovní hloubce 3 až 8 cm. Díky malému průměru kotouče je dosaženo jeho rychlého otáčení, což zaručuje velmi dobré zpracování půdy. K ochraně před kameny slouží osvědčený bezúdržbový pryžový pružinový prvek. CombiDisc disponuje bezúdržbovými ložisky.

Stejně jako ostatní kultivátory nové generace je i CombiDisc velmi jednoduchý. Rychlé připojení bez nástrojů k secímu stroji se provádí za pomocí systému QuickLink, takže stroj lze použít samostatně nebo ve spojení se secím strojem, čímž se ušetří jízdy po poli a operace se spojí.

Základní verze CombiDisc je dodávána s mechanickým nastavením hloubky. Změna pracovní hloubky se snadno provádí otočnými prvky centrálně z levé strany stroje. Na přání je možné CombiDisc vybavit hydraulickým nastavováním pracovní hloubky plynule z kabiny traktoru.

CombiDisc zvláště hraje své silné stránky na lehkých až středních půdách. Díky snadnému pohybu jsou zde možné pracovní rychlosti až 15 km/h. CombiDisc lze vybavit širokou škálou modulárních zadních válců, které jsou kompatibilní i s jinými stroji na zpracování půdy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek