Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.2. – svátek slaví Petr

Nové kompaktní diskové brány v kombinaci se secím strojem

Zveřejněno: 17. 5. 2018

Pro mechanické a pneumatické secí stroje Cataya nyní nabízí Amazone nové kompaktní diskové brány CombiDisc o pracovním záběru tři metry.

Diskové brány v kombinaci se secím strojem

CombiDisc je vybaven 24 ozubenými kotouči, každý má průměr 410 mm, proto je CombiDisc ideálně vhodný pro přípravu seťového lože o pracovní hloubce 3 až 8 cm. Díky malému průměru kotouče je dosaženo jeho rychlého otáčení, což zaručuje velmi dobré zpracování půdy. K ochraně před kameny slouží osvědčený bezúdržbový pryžový pružinový prvek. CombiDisc disponuje bezúdržbovými ložisky.

Stejně jako ostatní kultivátory nové generace je i CombiDisc velmi jednoduchý. Rychlé připojení bez nástrojů k secímu stroji se provádí za pomocí systému QuickLink, takže stroj lze použít samostatně nebo ve spojení se secím strojem, čímž se ušetří jízdy po poli a operace se spojí.

Základní verze CombiDisc je dodávána s mechanickým nastavením hloubky. Změna pracovní hloubky se snadno provádí otočnými prvky centrálně z levé strany stroje. Na přání je možné CombiDisc vybavit hydraulickým nastavováním pracovní hloubky plynule z kabiny traktoru.

CombiDisc zvláště hraje své silné stránky na lehkých až středních půdách. Díky snadnému pohybu jsou zde možné pracovní rychlosti až 15 km/h. CombiDisc lze vybavit širokou škálou modulárních zadních válců, které jsou kompatibilní i s jinými stroji na zpracování půdy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

Nakladače MultiOne pro každodenní manipulaci a údržbu areálů

Zveřejněno 21.2. Součástí každého provozu, ať už se jedná o zemědělství, stavebnictví, zahradnictví či komunál je manipulace s materiálem či údržba areálů. Tam všude se uplatní malé kloubové nakladače MultiOne, jež vynikají obratností, silou a příznivými rozměry.… jít na článek

Toto jsou největší farmy na světě. Ta v Číně má rozlohu jako Portugalsko a domov v ní najde sto tisíc krav

Zveřejněno 21.2. Největší farmy na světě se nachází v Číně a Austrálii. Hospodaří až na desíti tisících hektarech půdy, kde najdeme desítky tisíc kusů dobytka. Na největší farmě se praktikuje americký model chovu. Takové zemědělské praktiky velkého rozsahu však… jít na článek

Versatile míří do střední kategorie. Představuje zbrusu nové traktory s obří kabinou

Zveřejněno 21.2. Výrobní program kanadské společnosti Versatile nově obohatí nová řada traktorů s názvem Nemesis, která bude pokrývat výkonový rozsah od 170 do 210 koní. Versatile tak vstupuje do nejrozšířenější kategorie traktorů na trhu. jít na článek