Dnes je 18.8. – svátek slaví Helena

Nové kompaktní diskové brány v kombinaci se secím strojem

Zveřejněno: 17. 5. 2018

Pro mechanické a pneumatické secí stroje Cataya nyní nabízí Amazone nové kompaktní diskové brány CombiDisc o pracovním záběru tři metry.

Diskové brány v kombinaci se secím strojem

CombiDisc je vybaven 24 ozubenými kotouči, každý má průměr 410 mm, proto je CombiDisc ideálně vhodný pro přípravu seťového lože o pracovní hloubce 3 až 8 cm. Díky malému průměru kotouče je dosaženo jeho rychlého otáčení, což zaručuje velmi dobré zpracování půdy. K ochraně před kameny slouží osvědčený bezúdržbový pryžový pružinový prvek. CombiDisc disponuje bezúdržbovými ložisky.

Stejně jako ostatní kultivátory nové generace je i CombiDisc velmi jednoduchý. Rychlé připojení bez nástrojů k secímu stroji se provádí za pomocí systému QuickLink, takže stroj lze použít samostatně nebo ve spojení se secím strojem, čímž se ušetří jízdy po poli a operace se spojí.

Základní verze CombiDisc je dodávána s mechanickým nastavením hloubky. Změna pracovní hloubky se snadno provádí otočnými prvky centrálně z levé strany stroje. Na přání je možné CombiDisc vybavit hydraulickým nastavováním pracovní hloubky plynule z kabiny traktoru.

CombiDisc zvláště hraje své silné stránky na lehkých až středních půdách. Díky snadnému pohybu jsou zde možné pracovní rychlosti až 15 km/h. CombiDisc lze vybavit širokou škálou modulárních zadních válců, které jsou kompatibilní i s jinými stroji na zpracování půdy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

Na Agronomic Design 2018 zazněly reálné zkušenosti se sklízecími mlátičkami Axial-Flow

Zveřejněno 16.8. V rámci akce Agronomic Design 2018, pod režií společnosti AGRI CS a.s., došlo na dvou stanovištích k prezentaci předností a technických řešení sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow a obilných lišt. jít na článek

Kvalita sklizně a míra ztrát u axiální sklízecí mlátičky Case IH

Zveřejněno 15.8. Letošní ročník Agronomic Design 2018, jehož pořadatelem byla společnost AGRI CS a.s., se uskutečnil u obce Lány ve Středočeském kraji. Na programu bylo řešení ztrát a čistoty zrna u sklízecích mlátiček, představení pásových lišt MacDon a technologie… jít na článek

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek