Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Novou vlajkovou loď New Holland T8 modelového roku 2020 odhalil "únik"

Zveřejněno: 17. 12. 2018

Současné nejvýkonnější polní tahače klasické koncepce, traktory řady T8 od výrobce New Holland, už jsou na trhu poměrně dlouho. Podle nejnovějších informací se v příštích letech dočkáme nástupu inovovaných modelů.

New Holland T8 modelový rok 2020.

Nyní New Holland, člen koncernu CNH Industrial, nabízí v Evropě tyto modely řady T8 - T8.32O, T8.35O, T8.38O, T8.41O a T8.435. K dostání jsou jak s plynulou převodovkou, tak s řazením pod zatížením v celém rozsahu a také s polopásovým podvozkem.

Novinky koncernu CNH Industrial se většinou jako první představí na americkém trhu a až pak na evropském. Jinak to nebude ani v případě inovovaných modelů T8. Pozorným návštěvníkům letošní americké výstavy Farm Progress Show neunikla fotografie, kde se prezentoval nový lis na hranaté balíky od New Hollandu. Na fotografii byl ale lis tažen ještě oficiálně nepředstaveným novým modelem T8. Brzké představení inovovaných modelů odhalilo vzápětí i hned několik amerických prodejců strojů New Holland, a to dalšími zveřejněnými fotografiemi na Twitteru.

Podle neoficiálních informací se nová modelová řada T8 představí příští rok v létě v USA a na podzim na hannoverském veletrhu Agritechnica. U nás ji na výstavách budeme asi vídat od roku 2020. Kromě nové kabiny bude k dispozici nový ovládací panel a nová převodovka. Na zveřejněných fotografiích by měl být nový nejvýkonnější model T8.460 s výkonem přes 400 koní. Jelikož je členem koncernu i výrobce traktorů Case IH, můžeme podobné inovace čekat u modelové řady Magnum.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Garton Tractor, Inc.

Tématické tagy