Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Nový kompaktní traktor Same Dorado Natural do smíšeného nasazení

Zveřejněno: 11. 12. 2018

Nové traktory Same Dorado Natural budou k dispozici ve čtyřech modelech s výkonem motoru od 65 do 97 koní. Traktory by měly být vhodné do smíšeného nasazení. Nová řada se poprvé představila na veletrhu EIMA v Itálii.

V kabině byly ovládací prvky přepracovány.

Traktory Same Dorado Natural jsou osazeny koncernovým tříválcovým motorem FARMotion vyznačující se kompaktním designem, vysokou spolehlivostí, nízkou spotřebou paliva a minimální údržbou. Motor má objem 2,9 litrů a maximální točivý moment 369 Nm (u top modelu Dorado Natural 100). Motor je vybaven externí recirkulací výfukových plynů a oxidačním katalyzátorem, motor tudíž splňuje emisní normu IIIB. Nádrž na naftu má objem 90 litrů.

Modely Dorado 70, 80, 90 a 100 Natural jsou k dispozici s výkony 65, 75, 88 a 97 koní (48, 55, 65 a 71 kW). Traktory mají vstřikovací systém Common-Rail se vstřikovacím tlakem 2000 barů, turbodmychadlem a mezichladičem, zaručují konstantní dodávku výkonu, který je k dispozici v širokém rozsahu otáček. K dispozici je vysoký točivý moment i při nízkých rychlostech. Ukládat lze dvě paměti otáček motoru. Agregované stroje vždy pracují v optimalizovaném režimu, bez ohledu na náhlé změny zatížení, které se často vyskytují v mnoha zemědělských činností.

Různé varianty převodovek

K dalšímu zvýšení univerzálnosti modelu Dorado Natural jsou k dispozici dvě konfigurace převodovek. První je 5/15 převodovka s 5 rychlostními stupni a třemi skupinami. Převodovka poskytne minimální rychlost jízdy 287 m/h. Maximální rychlost je 40 km/h, přičemž je zachována úspornost motoru (při 1870 ot/min a s pneumatikami 420/70 R30).

Navíc je k dispozici redukční převodovka 30/15 Eco s redukcí. Zde je minimální rychlost 237 m/h. I ta dosahuje maximální rychlosti 40 km/h při úsporných otáčkách 1870 ot/min. Mezi standardní funkce patří elektrohydraulický pohon všech kol a přední a zadní 100% uzávěrka diferenciálu.

Hydraulika

Hydraulický systém traktoru Dorado Natural také uspokojí náročné polní práce. Hydraulický systém je složen z čerpadla s průtokem 50 l/min a dvěma mechanickými řídícími jednotkami (na přání tři). Zadní závěs má kapacitu 2500 kg, která může být zvýšena na 3500 kg. Posilovač řízení má samostatný hydraulický okruh a je napájen dalším samostatným čerpadlem s průtokem 18 l/min.

Díky různým rychlostem vývodového hřídele v různých konfiguracích je nový Same Dorado Natural vhodný pro nejrůznější využití. Kombinace PTO je standardně 540/540 ECO; volitelně je k dispozici kombinace s 540/540ECO/1000 nebo 540/540ECO.

Přední náprava vyvinutá a vyrobená společností Same má úhel řízení 55 ° a maximální zatížení náprav činí 2300 kg. Pro maximální bezpečnost jsou brzdové kotouče namontované na přední nápravě.

Pohodlná a prostorná kabina

Nová kabina má nový vzhled ovládacích prvků. To by mělo umožnit ergonomické a intuitivní ovládání všech funkcí traktoru. Informační displej je integrován do nastavitelného sloupku řízení. Pro nový Dorado Natural je také k dispozici průhledná střecha a verze bez střechy. Přední viditelnost je optimální díky šikmé kapotě pro bezpečnou práci a manévrování. Celková výška traktoru se standardními pneumatikami 420/70 R30 je 2,52 m.

Komfortní mechanicky odpružené sedadlo řidiče lze přizpůsobit hmotnosti řidiče a má širokou škálu možností nastavení. Pro ty, kteří chtějí ještě více pohodlí, jsou k dispozici další volitelná sedadla či klimatizace.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Same

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek