Sklízecí řezačky CLAAS JAGUAR
Dnes je 19.1. – svátek slaví Doubravka

Nový Zetor Crystal HD oficiálně. Kompletní přehled všech inovací

Zveřejněno: 15. 7. 2020

Překvapení v každém ohledu, skvělý jízdní komfort, dobrá zvedací síla nebo velmi dobrý výsledek při spotřebě. To je jen drobný výčet přívlastků, které můžeme vidět u mezinárodních recenzí vlajkové lodě společnosti Zetor. Oceňovaný Crystal HD letos přichází v modernizované verzi s množstvím funkčních inovací a zachovává si přitom atributy, pro které si získal oblibu u zákazníků nejen na českých a slovenských polích.

Nový Zetor Crystal HD

Modernizovaný stroj zákazníkům ve srovnání s předchozím modelem přináší řadu vylepšení. Vybaven je úsporným šestiválcovým motorem DEUTZ TCD 6.1. L6 s maximálním výkonem 171 koní. Motor splňuje nejnovější emisní standardy EU Stage V a nezatěžuje tak životní prostředí nadbytečnými škodlivinami. Zachovává si přitom provozně ekonomické parametry předchozí generace.

K největším změnám však došlo v kabině. Zetor vyslyšel přání a potřeby zákazníků a spolu s nimi přinesl řadu vylepšení, které dále zlepší komfort při užívání stroje. Zcela nová střecha vycházející z designové studie ZETOR by Pininfarina uživatelům díky svému vykrojenému tvaru a novému střešnímu oknu umožní ještě lepší výhled na nakladač. Navíc již ve standardu splňuje bezpečnostní normu FOPS (ochranná konstrukce před padajícími předměty).

Traktor je vybaven také novým kontrolerem pro ovládání pracovních světel a majáků. Obsahuje množství pokročilých funkcí jako je automatická aktivace pracovních světel dle zvoleného směru jízdy nebo paměťová funkce. Stroj disponuje LED paketem se 4 střešními světly a 2 hledáčky, který je možné na přání rozšířit o další 4 LED střešních světla.

Mezi další inovace patří nová technologie plastů zajišťující vyšší teplotní odolnost a UV stabilitu materiálu. Traktor se navíc může pochlubit zcela novým systémem klimatizace a vytápění, které nabízí výrazné zlepšení jejich účinku.

Samozřejmostí pak u traktoru zůstává přední odpružená náprava, multifunkční pravý panel s elektronicky ovládanými sekcemi hydrauliky, tříbodový závěs s maximální zvedací sílou 85 kN a převodovka ECO 40 umožňující při maximální rychlosti 40 km/h pracovat na úsporných 1750 otáček.

Zetor Crystal nabízí dostatečnou sílu pro práci se středně velkými agregacemi v náročných podmínkách a je spolehlivým parťákem pro zákazníky v živočišné a rostlinné výrobě nebo pro podniky služeb. Nový Zetor Crystal HD si již brzy můžete prohlédnout u vašeho lokálního dealera.

Přečtěte si také

Autor: redakce Agroportal24h.cz1)
Foto: Zetor

1) z podkladů Zetor

Tématické tagy