Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 18.7. – svátek slaví Drahomíra

Oblíbené malé kloubové nakladače prošly modernizací. Lépe se přemisťují a jsou komfortnější

Zveřejněno: 11. 8. 2021

Pro společnost TOBROCO-GIANT jsou nejvyšší prioritou neustálé inovace stávajícího portfolia výrobků podle požadavků zákazníků. Z tohoto důvodu byly čtyři nejmenší modely kloubových nakladačů G1100 a G1200 a jejich verze TELE v posledních letech průběžně inovovány.

Malé nakladače jsou vybaveny 4 silnými hydropohony kol Poclain poháněnými dieselovými motory. Zdroj foto - tisková zpráva TOBROCO-GIANT

Od svého uvedení na trh před několika lety se nejmenší členové rodiny kolových nakladačů TOBROCO-GIANT stali velmi oblíbenými nejen ve stavebnictví, ale také ve firmách zabývajících se zemními pracemi a úpravou krajiny. Také zemědělci tvoří značnou část klientely.

V době, kdy je nedostatek dobře vyškolených zaměstnanců a na provádění prací je stále méně času, význam všestranného a kompaktního nakladače výrazně vzrostl. Současně je také velmi důležité zlepšovat pracovní podmínky zaměstnanců, aby mohli vykonávat nejrůznější práce bezpečně.

Z tohoto důvodu se řada prací, jako je manipulace s břemeny na farmě, nyní svěřuje kompaktním strojům. Tyto stroje musí být schopny pracovat v omezeném prostoru a zároveň podávat vysoký výkon.

Malá hmotnost velká flexibilita

Díky provozní hmotnosti pouhých 1 100 kg u modelů G1100 a G1200 a 1 200 kg u modelů G1100 TELE a G1200 TELE lze stroje snadno a rychle přepravovat na přívěsu. Na přívěsu lze bez problémů přepravovat i příslušenství GIANT, která zvyšují všestrannost stroje. Nejmenší modely GIANT jsou schopné zvednout téměř vlastní váhu.

Flexibilita strojů závisí na správném výběru příslušenství (paletizační vidle, lopaty, lžíce atd.). Společnost TOBROCO-GIANT má tým specializovaných konstruktérů tohoto příslušenství. Zdroj foto - tisková zpráva TOBROCO-GIANT
Flexibilita strojů závisí na správném výběru příslušenství (paletizační vidle, lopaty, lžíce atd.). Společnost TOBROCO-GIANT má tým specializovaných konstruktérů tohoto příslušenství. Zdroj foto - tisková zpráva TOBROCO-GIANT

Malé nakladače jsou vybaveny 4 silnými hydropohony kol Poclain poháněnými dieselovými motory. Tyto hydropohony jsou známé tím, že jsou velmi nenáročné na údržbu. Hydrostatický pohon všech kol s automotivní kontrolou poskytuje kolovým nakladačům dobré jízdní vlastnosti. Elektronicky řaditelná 100% uzávěrka diferenciálu v obou nápravách zajišťuje, aby všechna čtyři kola měla vždy maximální přilnavost.

Flexibilita strojů závisí na správném výběru příslušenství (paletizační vidle, lopaty, lžíce atd.). Společnost TOBROCO-GIANT má tým specializovaných konstruktérů tohoto příslušenství.

Mnoho inovací

Ačkoli se design strojů příliš nezměnil, došlo k několika technickým změnám: motory (výkon 20 koní u modelu G1100 a 25 koní u modelu G1200) nyní vyhovují emisní normě Stage V. Na spodní a přední straně stroje se nyní nachází ochranné desky, které stroj chrání před poškozením větvemi, kameny apod.

Pro usnadnění přepravy a zvedání stroje byla přidána upevňovací oka. Díky nim lze stroj bezpečně připevnit k přívěsu, bezpečně přepravit na místo určení a v případě potřeby snadno zvednout přes zeď. Nakladače lze dodat se zúženými blatníky, takže šířka činí pouze 87,5 cm, a tak projede doslova jakýmikoliv dveřmi.

Elektronicky řaditelná 100% uzávěrka diferenciálu v obou nápravách zajišťuje, aby všechna čtyři kola měla vždy maximální přilnavost. Zdroj foto - tisková zpráva TOBROCO-GIANT
Elektronicky řaditelná 100% uzávěrka diferenciálu v obou nápravách zajišťuje, aby všechna čtyři kola měla vždy maximální přilnavost. Zdroj foto - tisková zpráva TOBROCO-GIANT

Kromě výše uvedených změn jsou nyní k dispozici další možnosti výbavy pro modely G1100 (TELE) a G1200 (TELE). Pro pohodlnější práci to je mechanicky odpružené sedadlo včetně bezpečnostního pásu, loketní opěrky a opěradla. Dále je možné zvolit transportní zámek, takže jedním stisknutím tlačítka lze zablokovat zvedací rameno ve všech směrech.

Modely G1200 a G1200 TELE lze dodat v provedení HD (Heavy Duty) nebo v provedení s vyšší pojezdovou rychlostí (až 19 km/h). Vyšší pojezdová rychlost má smysl, pokud je třeba materiál nakládat, vykládat nebo přepravovat na delší vzdálenosti.