Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

Pásové shrnovače Reiter Respiro R6 rd a Reiter Respiro R7 rd pro traktory s otočným řízením

Zveřejněno: 24. 5. 2022

Rakouská společnost Reiter se specializuje na vývoj pásových shrnovačů. S modely Reiter Respiro R6 rd a Reiter Respiro R7 rd nyní Reiter představuje pásové shrnovače pro traktory s otočným řízením.

Díky konstrukčnímu jednoduchému a robustními provedení je pásový shrnovač Reiter Respiro R6 rd univerzální.

Společnost Reiter zahájila sériovou výrobu modelů Reiter Respiro R6 rd a Reiter Respiro R7 rd v roce 2021. Modelové označení rd označuje pásové shrnovače s pracovním záběrem 6 a 7 metrů pro použití s traktorem s otočným řízením. Podle výrobce má tento způsob značné výhody: obsluha má optimální výhled na pracovní plochu a po píci nejezdí kola traktoru.

V závislosti na šířce modelu (700 nebo 1000 mm) váží Reiter Respiro R6 rd 2,9 až 3,1 tuny. O něco větší model Reiter Respiro R7 rd váží necelé 3,4 tuny. V přepravní poloze se oba pásové shrnovače sklopí na vnější šířku 2,4 metru. Díky skládání však vzniká přepravní výška mezi 3,5 a 4 metry.

Pásové shrnovače Reiter Respiro R6 rd a Reiter Respiro R7 rd se ovládají pomocí tohoto jednoduchého panelu.
Pásové shrnovače Reiter Respiro R6 rd a Reiter Respiro R7 rd se ovládají pomocí tohoto jednoduchého panelu.

Větší z obou modelů, Reiter Respiro R7 rd, by měl zvládnout až 10 hektarů za hodinu. Sběrač, rotor a pás jsou poháněny hydraulicky. Sběrač má ve srovnání s jinými pásovými shrnovači malý průměr. Je to kvůli šetrnějšímu sběru píce. Nedochází tedy ke ztrátám odrolem a tím pádem nutričních hodnot, které jsou velmi nežádoucí například u citlivých pícnin, jako jsou vojtěšky a jetele.

Sběrač, rotor a pás pásového shrnovače Reiter Respiro R7 rd jsou poháněny hydraulicky.
Sběrač, rotor a pás pásového shrnovače Reiter Respiro R7 rd jsou poháněny hydraulicky.

Díky konstrukčnímu jednoduchému a robustními provedení je pásový shrnovač Reiter Respiro R7 rd univerzální, zvládne tedy shrnování obilnin, luskovin, jetelovin, trav, jetelotravních směsek a popřípadě slámy z obilnin, poradí si i s kukuřičnou slámou – a to vše při vysoké pracovní rychlosti, a dokonce i v případě velkého množství hmoty. Řádky hmoty (například slámy nebo sena) je možné i beze ztrát pouze obracet.