Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Po třech letech přichází vylepšený secí stroj Matrix

Zveřejněno: 4. 1. 2019

Na veletrhu Agritechnica 2015, představila společnost Grimme, mechanický přesný secí stroj Matrix pro setí řepy, čekanky a řepky. Stroj je k dispozici jako verze s 12 nebo 18 řádky, a to buď o šířce řádků 45, 48 nebo 50 cm. Pro rok 2019 nabízí secí stroj několik inovací.

Grimme Matrix.

Novinkou je pro lepší pohodlí řidiče k dispozici volitelně 12,1 palcový ovládací terminál CCI 1200, který může být mimo jiné používán k paralelnímu zobrazení několika obrazů. Úprav se dočkaly hydraulické válce na hlavním rámu a nyní je možné otáčet podpěrnými koly bez použití nářadí. To by mělo zajistit lepší údržbu secích jednotek. Zásuvka pro připojení systému pro vyprazdňování zbytků byla přesunuta do zadní části stroje.

Pro ještě větší přesnost byla výroba separačních jednotek optimalizována ve spolupráci s dodavatelem. Rozsáhlé testy za velmi rozdílných podmínek přinesly velmi dobré výsledky i při vysokých rychlostech.

Pro secí stroj Matrix 1200 je k dispozici ofsetový rám, který umožňuje secím jednotkám nepracovat tam, kde jezdí kola traktoru. Výhodou je hladší průběh výsevních jednotek a výsledkem je přesnější výsev.

Na přání je možné dokoupit robustní parkovací podložky, které chrání opěrná kola před deformací během delší doby parkování. Nové těsnicí kroužky na 10litrových secích boxech jsou nyní přesně naprogramované pomocí počítače, takže se těsnění ideálně uzavře a opotřebení se může výrazně snížit.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grimme

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek