Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Po třech letech přichází vylepšený secí stroj Matrix

Zveřejněno: 4. 1. 2019

Na veletrhu Agritechnica 2015, představila společnost Grimme, mechanický přesný secí stroj Matrix pro setí řepy, čekanky a řepky. Stroj je k dispozici jako verze s 12 nebo 18 řádky, a to buď o šířce řádků 45, 48 nebo 50 cm. Pro rok 2019 nabízí secí stroj několik inovací.

Grimme Matrix.

Novinkou je pro lepší pohodlí řidiče k dispozici volitelně 12,1 palcový ovládací terminál CCI 1200, který může být mimo jiné používán k paralelnímu zobrazení několika obrazů. Úprav se dočkaly hydraulické válce na hlavním rámu a nyní je možné otáčet podpěrnými koly bez použití nářadí. To by mělo zajistit lepší údržbu secích jednotek. Zásuvka pro připojení systému pro vyprazdňování zbytků byla přesunuta do zadní části stroje.

Pro ještě větší přesnost byla výroba separačních jednotek optimalizována ve spolupráci s dodavatelem. Rozsáhlé testy za velmi rozdílných podmínek přinesly velmi dobré výsledky i při vysokých rychlostech.

Pro secí stroj Matrix 1200 je k dispozici ofsetový rám, který umožňuje secím jednotkám nepracovat tam, kde jezdí kola traktoru. Výhodou je hladší průběh výsevních jednotek a výsledkem je přesnější výsev.

Na přání je možné dokoupit robustní parkovací podložky, které chrání opěrná kola před deformací během delší doby parkování. Nové těsnicí kroužky na 10litrových secích boxech jsou nyní přesně naprogramované pomocí počítače, takže se těsnění ideálně uzavře a opotřebení se může výrazně snížit.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grimme

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek