Kramp - Náhradní díly na dosah ruky
Dnes je 21.9. – svátek slaví Matouš

Robotti se rozjel s půdní testovací platformu Veris MSP3

Zveřejněno: 24. 7. 2020

Společnost Leading Farmers CZ ve spolupráci se ZD Dolní Újezd u Litomyšle provedla další krok směrem k rozšíření praktického využití polního robota. Podle společnosti se má jednat o první skutečně komerčně použitelnou zcela autonomní testovací platformu v Evropě.

Robotti Agrointelli a senzorová platforma MSP3
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Autonomního robota Robotti vyrábí dánská firma Agrointelli. Mobilní senzorová platforma MSP3 je inovativní systém pro vzorkování půdy za jízdy, který kombinuje 3 automatické půdní senzory na jednom zařízení. Analýza probíhá přímo za jízdy stroje po pozemku. Provádí se mapování zrnitosti půdy a KVK prostřednictvím měření elektrické vodivosti půdy a tvorba přesných map půdní variability pozemků. Dále probíhá mapování pH půdy za jízdy s použitím pH elektrody pro měření pH na 10 až 40 místech na 1 ha. Jako poslední se provádí mapování obsahu organické hmoty v půdě pomocí optického senzoru, který se pohybuje pod úrovní.

Souprava jezdí zcela sama podle určené trajektorie a vytváří ihned podrobné mapy KVK, pH, obsahu organické hmoty, zrnitosti a výškopisu.

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: Václav Jirka

1) z podkladů Leading Farmers CZ

Tématické tagy

  • Agrointelli
  • nosiče nářadí