Úroková sazba od 0,49% na vybrané stroje CASE IH
Dnes je 29.6. – svátek slaví Petr , Pavel

Rozmetadla statkových hnojiv Pichon dostanou nový design a řadu vylepšení pro zkvalitnění aplikace

Zveřejněno: 14. 9. 2021

Rozmetadla statkových hnojiv Pichon budou k dispozici v novém designu a s řadou vylepšení. Změny dozná nejen celkový vzhled rozmetadel, ale i jejich označení, rozmetací ústrojí a řada dalších prvků. První rozmetadla s novým designem by měla opustit továrnu již na přelomu října a listopadu 2021.

S redesignem rozmetadel Pichon současně přichází i změna v jejich označení.

Rozmetací kotouče jsou umístěny níže. Snížením rozmetacího bodu dojde ke zlepšení kvality rozmetání a k eliminaci případného vracení rozmetaného materiálu zpět na dopravníkový pás. Tvar čela rozmetacího stolu se zoptimalizoval, aby nedocházelo k rozmetání velkých kusů materiálu. Dále došlo k úpravě převodovky a změně v otáčení obou rozmetacích kotoučů. Podoby rozmetacích kotoučů a disků se změna nedotkla. Ty zůstaly identické s předchozí řadou rozmetadel. Testování nového rozmetacího stolu s názvem „PRECISIUM“ probíhá již téměř rok.

Nový design se týká hlavně čelní stěny a blatníků. Čelní kryt je upraven do zaobleného tvaru, který umožňuje lepší přístup a také usnadňuje finální úpravu zinkováním při jeho výrobě. Blatníky budou u jednonápravových a tandemových verzí standardizovány, a navíc mohou zcela zakrývat kola různých průměrů díky teleskopickému prodloužení. S úpravou blatníků došlo také k úpravě tvaru bočních výztuh rozmetadla z vertikálních na sešikmené.

Manipulace s odstavnou nohou bude jednodušší než doposud, a to jak u manuálního, tak i hydraulického provedení.
Manipulace s odstavnou nohou bude jednodušší než doposud, a to jak u manuálního, tak i hydraulického provedení.

Manipulace s odstavnou nohou bude jednodušší než doposud, a to jak u manuálního, tak i hydraulického provedení. Bude navíc výškově i úhlově stavitelná, aby se přizpůsobila různým výškám závěsů a velikostem kol rozmetadel.

Součástí volitelného příslušenství se tedy stane i sada pracovních LED světel a kamer.
Součástí volitelného příslušenství se tedy stane i sada pracovních LED světel a kamer.

Již dnes je celá řada rozmetadel Pichon opatřena kamerami a pracovními světly, kterými je vybavili jejich majitelé či prodejci. Součástí volitelného příslušenství se tedy stane i sada pracovních LED světel a kamer, které bude možné umístit jak na čelní stěnu, tak i na rozmetací stůl.

Testování nového rozmetacího stolu s názvem „PRECISIUM“ probíhá již téměř rok.
Testování nového rozmetacího stolu s názvem „PRECISIUM“ probíhá již téměř rok.

S redesignem rozmetadel Pichon současně přichází i změna v jejich označení. Stávající označení M850 – M2470 nahradí nové označení MK20 – MK60T. Nové pojmenování bude korespondovat s produktovou řadou cisteren a rozmetadel společnosti SAMSON (SP, US, TG….), která je od roku 2019 vlastníkem značky Pichon.