Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Tak inteligentní Magnum ještě nikdy nebyl. Nová generace nabídne mnohá vylepšení

Zveřejněno: 14. 2. 2019

Case IH ukázal novou generaci traktoru řady Magnum. Nejprve bude objíždět americké výstavy, až pak se představí v Evropě. Zatím víme o nových precizních systémech, většina technických specifikací traktoru stále zůstává utajena.

Nová generace Magnumu dorazí do Evropy v roce 2020.

Ještě před světovou premiérou, která proběhla v Americe, jsme už dávno věděli, jak bude nová generace Magnumu vypadat. Ta podědila design od modelových řad Optum a Maxxum. Design je také nápadně podobný již představenému konceptu autonomního traktoru. Novinkou je přepracovaná kabina, která poskytuje 360stupňový výhled, a to díky absenci některých bočních sloupků. Uvnitř se nachází nový displej a vylepšená loketní opěrka MultiControl. Ovládání se provádí skrze osm tlačítek, joystick, čtveřici programovatelných tlačítek a přepínače. S vylepšeným systémem vytápění a klimatizace jsou k dispozici další úložné přihrádky. Nechybí několik držáků na nápoje a nabíjecí porty. Volant je teleskopicky nastavitelný. Vnější zrcátka jsou rovněž nastavitelná z kabiny. Sedadlo se otáčí o 40 stupňů a nové přední a zadní kamery jsou standardem v luxusním provedení traktoru.

Vylepšení se dočkalo zavěšení kabiny a snímače tlaku v pneumatikách. Všechny modely v řadě Magnum budou mít dvouletou tovární záruku nebo 2000 mth (platí v Americe).

Nové traktory Magnum budou vybaveny nejnovější generací systému AFS Connect. Výrobce o něm tvrdí, že poskytne operátorům novou úroveň pohodlí. Bude možné přizpůsobovat, řídit, sledovat a přenášet data tak, jak chce majitel traktoru. Nový Magnum je vybaven novým displejem, operačním systémem, přijímačem a kompletně přepracovaným hardwarovým prostředím, které umožňuje vzdálené zobrazení, možnosti vzdálené podpory a další.

V Evropě se oficiálního debutu nejspíše dočkáme na listopadovém veletrhu Agritechnica v Hannoveru. S tím přijde i více technických podrobností. První vyrobené traktory pro Evropu by měly spatřit světlo světa v první polovině roku 2020.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Case IH

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek