Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 16.6. – svátek slaví Zbyněk

TOBROCO-GIANT rozšiřuje řadu elektrických nakladačů o dva nové modely

Zveřejněno: 15. 11. 2022

Společnost TOBROCO-GIANT začala své nejvýkonnější nakladače řady G2700 nabízet také v elektrickém provedení. Nakladače s elektropohonem jsou podle výrobce schopné přepravovat těžké palety s cihlami a pracovat s nářadím, které vyžaduje velké množství hydraulického oleje.

Díky vyšší provozní hmotnosti téměř 2 600 kg a trakční síle 12 500 N jsou elektrifikované modely TOBROCO-GIANT G2700E a G2700E X-TRA schopny vykonávat těžké úkoly.

V posledních letech získává touha po ekologičtějším způsobu práce stále větší vliv na rozhodování o investicích v oborech jako je stavebnictví, zemědělství a zahradnictví. Také možnost pracovat s elektricky poháněnými stroji, které neobtěžují svými emisemi své okolí, nabývá stále na větším významu.

Cílem společnosti TOBROCO-GIANT je nabízet elektrické modely v rámci každé modelové řady nakladačů. Zákazníci budou mít vždy možnost zvolit si stroj s elektropohonem podle svých provozních potřeb a každodenních úkolů. Od roku 2019 společnost TOBROCO-GIANT vyrobila téměř 1 000 nakladačů s elektropohonem. Má také rozsáhlé znalosti o lithium-iontových bateriích.

Díky vyšší provozní hmotnosti téměř 2 600 kg a trakční síle 12 500 N jsou elektrifikované modely TOBROCO-GIANT G2700E a G2700E X-TRA schopny vykonávat těžké úkoly. Zvednutí a přeprava celé palety cihel nebo dlaždic není žádný problém. Model TOBROCO-GIANT G2700E navíc nabízí kapacitu výklopu 3 230 kg, verze X-TRA maximálně 3 435 kg. Zaujme také výška zdvihu 2,96 metru u modelu TOBROCO-GIANT G2700E a 2,5 metru u modelu G2700E X-TRA.

S elektrickými nakladači TOBROCO-GIANT G2700E lze provozovat příslušenství jako jsou sekačky, zametače a mulčovače, které vyžadují velké množství hydraulického oleje. Za tímto účelem je možné nakladače volitelně vybavit chladičem hydraulického oleje.

Nakladače TOBROCO-GIANT G2700E jsou vybaveny 48 V baterií LPT – jde o lithium-železo-fosfátovou baterii. Tato baterie nabízí mnoho výhod, jako je prodloužená životnost, bezúdržbovost, větší bezpečnost a lepší účinnost nabíjení. Akumulátor lze nabít pomocí vestavěné nabíječky během pěti hodin. Také kolový nakladač lze nabíjet jako každý elektromobil na dobíjecí stanici. Je také možné použít externí vysokofrekvenční nabíječku 48 V/150 A nebo 48 V/300 A, pomocí které lze stroj rychle dobít, např. během polední přestávky.

Modely TOBROCO-GIANT G2700 E a G2700 E X-TRA jsou poháněny výkonným 7 kW elektromotorem. Hydrostatický pohon čtyř kol se 6tunovými nápravami zabraňuje ztrátě kontaktu stroje s terénem.

Stroje řady TOBROCO-GIANT G2700E disponují třemi rychlostními stupni. K dispozici je také automatická rekuperace při každém použití brzdy. Velmi užitečná se ukazuje také funkce, která zabraňuje převrácení stroje při rozjezdu ve svahu.

Kolové nakladače TOBROCO-GIANT G2700E jsou vybavené velmi velkou a pohodlnou kabinou, přesto mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Oba stroje lze snadno přepravovat na přívěsu. Pracovní hydraulika je poháněna elektromotorem o výkonu 12 kW s průtokem 35 l/min oleje s tlakem 170 barů pro připojené příslušenství.