Dnes je 18.8. – svátek slaví Helena

Toto jsou finalisté Traktor roku 2019. Některé koncerny jsou ze hry

Zveřejněno: 10. 6. 2018

Italský veletrh EIMA International 2018 se blíží a s ním i soutěž Traktor roku 2019. Kdo tentokrát bude bojovat o tento titul?

Soutěž Traktor roku 2019 (Tractor of the Year, zkráceně TOTY) je rozdělena do kategorií. Vítěze za každou kategorii určí porota složená z novinářů z celého světa. Výrobci své stroje musí nejprve přihlásit, seznámit porotu s přednostmi strojů a pak se některé traktory dostanou do finále. Do užšího kola se dostaly tyto traktory:

Kategorie Tractor of the Year – Zde se do finále dostal Case IH Maxxum 145 Multicontroller, McCormick X7.690 P6 – Drive a Zetor Forterra.

Kategorie Best Utility – Traktory v této kategorii musí mít maximálně 4válcový motor od výkonu 70 koní a maximálně 8900 kg. Do finále se dostal Massey Ferguson 6713, Case IH Farmall 75, Fendt 313 Vario a Steyr 4115 Kompakt HD.

Kategorie Best of Specialized – Kategorie je určena pro speciální traktory do sadařství či vinařství. Do finále se dostal Landini Rex 4, Antonio Carraro TTR 7600 Infinity a Same Frutteto CVT 115 S.

Všechny traktory, nehledě na kategorie, mohou soutěžit také o titul Best Design, tedy nejlepší design.

Jaká jsou kritéria hodnocení? Motor, převodovka, hydraulika, komfort v kabině, přítomnost inovativních technických vlastností a design.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Tématické tagy

Nové

Na Agronomic Design 2018 zazněly reálné zkušenosti se sklízecími mlátičkami Axial-Flow

Zveřejněno 16.8. V rámci akce Agronomic Design 2018, pod režií společnosti AGRI CS a.s., došlo na dvou stanovištích k prezentaci předností a technických řešení sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow a obilných lišt. jít na článek

Kvalita sklizně a míra ztrát u axiální sklízecí mlátičky Case IH

Zveřejněno 15.8. Letošní ročník Agronomic Design 2018, jehož pořadatelem byla společnost AGRI CS a.s., se uskutečnil u obce Lány ve Středočeském kraji. Na programu bylo řešení ztrát a čistoty zrna u sklízecích mlátiček, představení pásových lišt MacDon a technologie… jít na článek

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek