Dnes je 18.6. – svátek slaví Milan

Toto jsou finalisté Traktor roku 2019. Některé koncerny jsou ze hry

Zveřejněno: 10. 6. 2018

Italský veletrh EIMA International 2018 se blíží a s ním i soutěž Traktor roku 2019. Kdo tentokrát bude bojovat o tento titul?

Soutěž Traktor roku 2019 (Tractor of the Year, zkráceně TOTY) je rozdělena do kategorií. Vítěze za každou kategorii určí porota složená z novinářů z celého světa. Výrobci své stroje musí nejprve přihlásit, seznámit porotu s přednostmi strojů a pak se některé traktory dostanou do finále. Do užšího kola se dostaly tyto traktory:

Kategorie Tractor of the Year – Zde se do finále dostal Case IH Maxxum 145 Multicontroller, McCormick X7.690 P6 – Drive a Zetor Forterra.

Kategorie Best Utility – Traktory v této kategorii musí mít maximálně 4válcový motor od výkonu 70 koní a maximálně 8900 kg. Do finále se dostal Massey Ferguson 6713, Case IH Farmall 75, Fendt 313 Vario a Steyr 4115 Kompakt HD.

Kategorie Best of Specialized – Kategorie je určena pro speciální traktory do sadařství či vinařství. Do finále se dostal Landini Rex 4, Antonio Carraro TTR 7600 Infinity a Same Frutteto CVT 115 S.

Všechny traktory, nehledě na kategorie, mohou soutěžit také o titul Best Design, tedy nejlepší design.

Jaká jsou kritéria hodnocení? Motor, převodovka, hydraulika, komfort v kabině, přítomnost inovativních technických vlastností a design.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Tématické tagy

Nové

Tažený postřikovač Jumbo. Novinka českého výrobce se zabydlela na Vysočině

Zveřejněno 12.6. Zajeli jsme se podívat do obce Nížkov ležící v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Tam sídlí Zemědělské družstvo Nížkov, které bylo založeno v roce 1993. V zemědělském družstvu provozují rostlinnou a živočišnou výrobu. Letos došlo k obměně… jít na článek

Land Rover nečekaně ukázal prototyp pracovního vozidla. Jako základ posloužilo luxusní SUV

Zveřejněno 17.6. Land Rover představil tzv. Rediscovery během slavné akce Legends event in Bicester. Pracovní vozidlo má stejné rozměry, jako automobil Discovery. Jako první o tom informoval server fginsight.com jít na článek

Řepkový olej jako palivo pro traktory v dlouhodobém testu obstál, zaskočilo to i kritiky

Zveřejněno 17.6. Řepkový olej se osvědčil jako palivo pro dieselové motory v traktorech. Je to zřejmé z desetiletého výzkumu na devíti traktorech v Bavorsku, informuje Top Agrar. jít na článek