Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Toto jsou finalisté Traktor roku 2019. Některé koncerny jsou ze hry

Zveřejněno: 10. 6. 2018

Italský veletrh EIMA International 2018 se blíží a s ním i soutěž Traktor roku 2019. Kdo tentokrát bude bojovat o tento titul?

Soutěž Traktor roku 2019 (Tractor of the Year, zkráceně TOTY) je rozdělena do kategorií. Vítěze za každou kategorii určí porota složená z novinářů z celého světa. Výrobci své stroje musí nejprve přihlásit, seznámit porotu s přednostmi strojů a pak se některé traktory dostanou do finále. Do užšího kola se dostaly tyto traktory:

Kategorie Tractor of the Year – Zde se do finále dostal Case IH Maxxum 145 Multicontroller, McCormick X7.690 P6 – Drive a Zetor Forterra.

Kategorie Best Utility – Traktory v této kategorii musí mít maximálně 4válcový motor od výkonu 70 koní a maximálně 8900 kg. Do finále se dostal Massey Ferguson 6713, Case IH Farmall 75, Fendt 313 Vario a Steyr 4115 Kompakt HD.

Kategorie Best of Specialized – Kategorie je určena pro speciální traktory do sadařství či vinařství. Do finále se dostal Landini Rex 4, Antonio Carraro TTR 7600 Infinity a Same Frutteto CVT 115 S.

Všechny traktory, nehledě na kategorie, mohou soutěžit také o titul Best Design, tedy nejlepší design.

Jaká jsou kritéria hodnocení? Motor, převodovka, hydraulika, komfort v kabině, přítomnost inovativních technických vlastností a design.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek