Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Traktory Claas Arion a Axion nyní s motory plnící Stage V a vylepšeným ovládáním

Zveřejněno: 3. 1. 2020

Claas pro rok 2020 představuje motory vyhovující emisní normě Stage V pro modely traktorů Axion 800 a Arion 600 a 500. Traktory obsahují řadu dalších inovací, včetně možnosti ovládání strojů kompatibilních s ISOBUS prostřednictvím terminálu Cebis.

Traktory Claas Arion a Axion prošly modernizací
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výkon traktorů řady Arion začíná od 125 koní a končí u 250 koní. Modely Arion 500 mají čtyřválcový motor DPS, zatímco všechny traktory Arion 600 mají šestiválcový motor DPS s turbodmychadlem VGT. U modelů Arion 600 se volnoběžné otáčky motoru snížily na 650 ot/min, což přináší další úspory paliva. Všechny motory splňují emisní normu Stage V díky kombinaci technologií EGR, DPF a SCR katalyzátoru.

Řada Axion 800 je poháněna šestiválcovými motory FPT s výkony od 205 koní do 295 koní. O plnění emisní normy Stage V se stará technologie DOC, EGR a SCRoF (SCR na filtru). Aby se snížila spotřeba paliva, opět se volnoběžné otáčky při stojícím traktoru automaticky sníží na 650 ot/min.

Pro práce vyžadující velký hydraulický výkon je nyní Axion 800 k dispozici s Load Sensing hydraulikou 205 l/min místo standardní verze 150 l/min. Ve všech traktorech řady Axion 800 a Arion 600/500 je pro převodovku HEXASHIFT volitelně k dispozici nový omezovač otáček motoru, který umožňuje omezit maximální otáčky motoru pro práci v terénu, kolem farmy a na cestách - aby byl zajištěn efektivní a ekonomický provoz. Omezovač otáček motoru pracuje nezávisle na funkci automatického řazení HEXACTIV a lze jej použít i bez něj. Při použití tempomatu ve spojení s funkcí automatického řazení HEXACTIV nabízí převodovka HEXASHIFT stejnou úroveň funkčnosti jako plynulá převodovka CMATIC.

ISOBUS UT (Universal Terminal) je nyní k dispozici pro ovládací terminál Cebis s dotykovou obrazovkou - není potřeba žádný další terminál v kabině. Nové uživatelské rozhraní je přehlednější, jednodušší a rychlejší. Nová domovská obrazovka na Cebis zobrazuje podrobně všechna aktuální nastavení a také poskytuje řidiči servisní informace. Díky třem různým pohledům je nyní možné uložit ještě více individuálních nastavení. Výchozí nastavení lze kdykoli obnovit. S uživatelskými profily „Beginner“, „Normal“ a „Expert“ nabízí CEBIS každému řidiči správný stupeň přizpůsobení. Na obrazovce Cebis lze zobrazit obraz ze dvou kamer.

Kabina traktorů Axion a Arion využívá čtyř-bodové odpružení a v kombinaci s odpružením přední nápravy nabídne dostatečný komfort. Díky dostupnosti nového sedadla Grammer Dual Motion, tónovaného zadního skla a nového střešního krytu se komfort řidiče zvýší. K dispozici je také kožený volant a nové rádio s hands-free systémem a externím mikrofonem. K dispozici je též nové LED pracovní osvětlení.

Claas také inovoval své největší traktory řady Xerion, které jsou nyní k dispozici i se čtyřpásovým podvozkem. S polopásovým podvozkem jsou k dispozici nově i traktory řady Axion 900. Všechny novinky firma Claas představila na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Jak to vypadalo na výstavní ploše firmy Claas na veletrhu Agritechnica 2019

Autor: Milan Jedlička, Claas
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek