Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Tribine inovovalo svou atypickou sklízecí mlátičku, která je ještě extrémnější

Zveřejněno: 16. 5. 2018

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Sklízecí mlátička Tribine v akci

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Původní kloubová sklízecí mlátička Tribine se testovala tisíce hodin přímo v terénu. Testování bylo využito pro vývoj zcela nové verze sklízecí mlátičky označované Tribine T1000.

Tribine T1000 nyní nabídne dva výkonnější devítilitrové motory Cummins o výkonu až 650 koní, oba motory pracují i v silničním režimu. Nově dokáže stroj uhánět rychlostí až 50 km/h! Inženýři také optimalizovali vysýpání zásobníku, které je nyní rychlejší. Zásobník o kapacitě 27 tun se vyprázdní rychlostí 300 litrů za sekundu, což je dvakrát rychleji, než u původní verze. Inovací se dočkal i specifický podvozek. Řízení a nápravy jsou více flexibilnější díky nově použitému softwaru, čímž je zabezpečen bezpečnější provoz stroje. Nápravy umožňují tzv. krabí chod, což znamená, že každé permanentně poháněné kolo jede ve vlastní stopě (pro šetrné působení na půdu). Sklízecí mlátička je obuta do širokých nízkotlakých pneumatik, což ostatně byla už i původní verze sklízecí mlátičky.

Vylepšený je dále i drtič slámy a plevelů, aby byly posklizňové zbytky rozloženy do záběru 15 metrů. V kabině pak nalezneme inovované zadní okno pro lepší zvukovou izolaci. Lapač kamenů se nově nachází v lepší poloze. Mezi další optimalizované prvky patří kontrolovanější průtok vzduchu sítem, čímž se zlepšila čistota zrna.

Nový model T1000 Tribine bude prezentován na tradiční polní výstavě Farm Progress Show. Tato sklízecí mlátička není určena pro evropský trh. Sklízecí mlátička Tribine je specifická nejen kloubovým řízením, ale také má jako jediná na světě největší drticí, čisticí systém a obilný koš.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Tribine

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek