Dnes je 18.8. – svátek slaví Helena

Tribine inovovalo svou atypickou sklízecí mlátičku, která je ještě extrémnější

Zveřejněno: 16. 5. 2018

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Sklízecí mlátička Tribine v akci

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Původní kloubová sklízecí mlátička Tribine se testovala tisíce hodin přímo v terénu. Testování bylo využito pro vývoj zcela nové verze sklízecí mlátičky označované Tribine T1000.

Tribine T1000 nyní nabídne dva výkonnější devítilitrové motory Cummins o výkonu až 650 koní, oba motory pracují i v silničním režimu. Nově dokáže stroj uhánět rychlostí až 50 km/h! Inženýři také optimalizovali vysýpání zásobníku, které je nyní rychlejší. Zásobník o kapacitě 27 tun se vyprázdní rychlostí 300 litrů za sekundu, což je dvakrát rychleji, než u původní verze. Inovací se dočkal i specifický podvozek. Řízení a nápravy jsou více flexibilnější díky nově použitému softwaru, čímž je zabezpečen bezpečnější provoz stroje. Nápravy umožňují tzv. krabí chod, což znamená, že každé permanentně poháněné kolo jede ve vlastní stopě (pro šetrné působení na půdu). Sklízecí mlátička je obuta do širokých nízkotlakých pneumatik, což ostatně byla už i původní verze sklízecí mlátičky.

Vylepšený je dále i drtič slámy a plevelů, aby byly posklizňové zbytky rozloženy do záběru 15 metrů. V kabině pak nalezneme inovované zadní okno pro lepší zvukovou izolaci. Lapač kamenů se nově nachází v lepší poloze. Mezi další optimalizované prvky patří kontrolovanější průtok vzduchu sítem, čímž se zlepšila čistota zrna.

Nový model T1000 Tribine bude prezentován na tradiční polní výstavě Farm Progress Show. Tato sklízecí mlátička není určena pro evropský trh. Sklízecí mlátička Tribine je specifická nejen kloubovým řízením, ale také má jako jediná na světě největší drticí, čisticí systém a obilný koš.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Tribine

Tématické tagy

Nové

Na Agronomic Design 2018 zazněly reálné zkušenosti se sklízecími mlátičkami Axial-Flow

Zveřejněno 16.8. V rámci akce Agronomic Design 2018, pod režií společnosti AGRI CS a.s., došlo na dvou stanovištích k prezentaci předností a technických řešení sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow a obilných lišt. jít na článek

Kvalita sklizně a míra ztrát u axiální sklízecí mlátičky Case IH

Zveřejněno 15.8. Letošní ročník Agronomic Design 2018, jehož pořadatelem byla společnost AGRI CS a.s., se uskutečnil u obce Lány ve Středočeském kraji. Na programu bylo řešení ztrát a čistoty zrna u sklízecích mlátiček, představení pásových lišt MacDon a technologie… jít na článek

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek