Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

Tribine inovovalo svou atypickou sklízecí mlátičku, která je ještě extrémnější

Zveřejněno: 16. 5. 2018

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Sklízecí mlátička Tribine v akci

V roce 2016 došlo k úspěšnému uvedení na trh atypické kloubové sklízecí mlátičky Tribine. Americký výrobce se však rozhodl stroj nyní inovovat a přichází tedy ještě působivější vylepšená verze.

Původní kloubová sklízecí mlátička Tribine se testovala tisíce hodin přímo v terénu. Testování bylo využito pro vývoj zcela nové verze sklízecí mlátičky označované Tribine T1000.

Tribine T1000 nyní nabídne dva výkonnější devítilitrové motory Cummins o výkonu až 650 koní, oba motory pracují i v silničním režimu. Nově dokáže stroj uhánět rychlostí až 50 km/h! Inženýři také optimalizovali vysýpání zásobníku, které je nyní rychlejší. Zásobník o kapacitě 27 tun se vyprázdní rychlostí 300 litrů za sekundu, což je dvakrát rychleji, než u původní verze. Inovací se dočkal i specifický podvozek. Řízení a nápravy jsou více flexibilnější díky nově použitému softwaru, čímž je zabezpečen bezpečnější provoz stroje. Nápravy umožňují tzv. krabí chod, což znamená, že každé permanentně poháněné kolo jede ve vlastní stopě (pro šetrné působení na půdu). Sklízecí mlátička je obuta do širokých nízkotlakých pneumatik, což ostatně byla už i původní verze sklízecí mlátičky.

Vylepšený je dále i drtič slámy a plevelů, aby byly posklizňové zbytky rozloženy do záběru 15 metrů. V kabině pak nalezneme inovované zadní okno pro lepší zvukovou izolaci. Lapač kamenů se nově nachází v lepší poloze. Mezi další optimalizované prvky patří kontrolovanější průtok vzduchu sítem, čímž se zlepšila čistota zrna.

Nový model T1000 Tribine bude prezentován na tradiční polní výstavě Farm Progress Show. Tato sklízecí mlátička není určena pro evropský trh. Sklízecí mlátička Tribine je specifická nejen kloubovým řízením, ale také má jako jediná na světě největší drticí, čisticí systém a obilný koš.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Tribine

Tématické tagy

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek